Obytný kontejner o rozloze 15m? Budete překvapeni, kolik místa se skrývá uvnitř

obytne kontejnery

Napadlo vás někdy, že byste se přestěhovali do kontejneru? Jakmile uvidíte tento útulný obytný kontejner, který zkonstruovala společnost Cubica, budete překvapeni, kolik prostoru se vejde do pouhých 49 m². Obytné kontejnery vyhledává stále více lidí uchylujících se k minimalismu, protože jsou levnou a útulnou alternativou klasického bydlení.

Obytný kontejner se vyrábí z lodních kontejnerů, které slouží k přepravě velkých nákladů po moři. Jeden takový kontejner můžete pořídit za nějakých 30 000 Kč. Čím dál více lidí si obytné kontejnery oblíbilo a využívají je jako alternativu klasického domu případně maringotky. Navzdory své velikosti má tento domek opravdu co nabídnout, na střeše se nachází prostorná terasa a uvnitř se pohodlně vyspí 4 lidé.

obytny kontejner cubica 2

Navzdory předsudkům a výzvám přestavby lodního kontejneru na plně funkční obytný kontejner vznikla velká spousta společností, které se touto přestavbou zabývají a nemají o zakázky nouzi. V dnešní době se mnoho lidí uchyluje k minimalizmu a proč se tedy neuskromnit a nepřestěhovat se do prostoru 15 metrů čtverečních? Obytný kontejner, na který se podíváme blíže se jmenuje Casa Cúbica a je skvělou ukázkou všech výhod tohoto typu bydlení.

Casa Cúbica na první pohled vypadá jako malý domek. Avšak pokud se podíváte dovnitř, najdete zde kuchyňský kout, koupelnu, prádelnu, velkou ložnici kde se vleze sklápěcí manželská postel a tvoří hlavní obytný prostor. Ten však můžete díky sklápěcí posteli změnit v kuchyni či obývací pokoj.

obytny kontejner cubica 1

Obytný kontejner by mohl sloužit také jako rekreační objekt místo chatky, ale není důvod, proč jej nevyužít pro plnohodnotné bydlení pro jednu osobu případně pro pár.

Kvůli maximálnímu využití každého kousku prostoru, najdete na střeše kontejneru rozlehlou terasu. Dokážu si velmi dobře představit, jak si na takové terase vychutnávám dobrou kávu spolu s oblíbenou knížkou. Z terasy můžete udělat střešní zahrádku. Také v přední části se nachází plošina, na kterou můžete rozložit stoly a židle nebo ve slunečných dnech lehátko na opalování. Nechybí ani možnost vysouvací nepromokavé plachty, abyste v dešti nezmokli.

obytny kontejner cubica 4

Závěr

Bydlení v obytném kontejneru s sebou nese velkou spoustu výhod jako snížení stavebních nákladů na úplné minimum, menší údržba a pokud máte kvalitní kontejner jako tento, tak ještě ušetříte za spotřebu.


Diskuze

Column content
Column content
obyvaci-steny-montana
Moderní obývací stěna – dominanta obývacího pokoje
maly-byt-plny-funkcich-napadu-1
Malý byt o velikosti 30m2 plný funkčních nápadů pro inspiraci
komody-se-supliky
Bez komody se šuplíky věci doma těžko uskladníte
detsky nabytek hello kitty
Roztomilý dětský nábytek Hello Kitty rozzáří dívčí pokojíček
plovouci dum na vode
Plovoucí dům na vodě poblíž perského zálivu mění pohled na chápání luxusu
Casa Brutale dům v útesu
Futuristický dům zasazený do skalního útesu vám vyrazí dech