Vybíráme kvalitní koupelnový nábytek! Slaďte svou koupelnu do jednotného stylu

Předěláváte i vy svůj domov a toužíte mít každou jednu místnost sladěnou do jednotného stylu? Pokud ano tak zaručeně musíte brát ohled i na nejintimnější místnost ve vašem domově – koupelnu. Ano, i koupelna si zaslouží vaší pozornost, neboť vám odhodlaně slouží ve dne i v noci.

Každý člen rodiny ji pravidelně navštěvuje a častokrát i značným způsobem ovlivňuje jeho den. Trendem je integrovat koupelnu do obytného prostoru tak, aby vznikla jedna polyfunkční místnost. Přestože výsledek působí velice efektně, tak v běžném používání několikačlenné rodiny není zcela praktický. Ovšem pokud si zařídíme koupelnu podobně jako celý byt, získáme nadmíru přívětivou a komfortní místnost, ve které očistíme nejen tělo, ale i duši.

Default Image
Profile Image

Kvalitní koupelnový nábytek vám změní vzhled koupelny

Základem a dominantou je koupelnový nábytek, který dokáže v podstatné míře změnit celkový vzhled vaší koupelny. A nezáleží na rozměrech koupelny. Kvalitní koupelnový nábytek vynikne v menším i velkém prostoru.  Vhodným výběrem koupelnového nábytku ji můžete dokonale oživit. Trh nabízí širokou škálu barev, tvarů, velikostí a designů. Různorodostí barevného a designového provedení ji dokonale sladíte s vašimi kachličkami a dalšími koupelnovými doplňky. Na své si přijdou i milovníci moderního, klasického, starožitného nebo retro stylu. Jednoduše a stylově si dokážete sladit i koupelnu v oblíbeném rustikálním stylu. Právě v něm dominují propracované a zdobené linie skříněk a šuplíků. Stejně i milovníci moderna si mají z čeho vybírat, v hypermoderním stylu kralují jednoduché linie a převážně přírodní matriál. Kvalitní koupelnový nábytek se vyrábí z prvotřídního materiálu, který je schopen odolávat vyšší interiérové ​​teplotě a vyšší vlhkosti.

Kvalitní koupelnový nábytek – inspirace

 

 

Jak poznat kvalitní materiál a zpracování koupelnového nábytku?

Koupelnový nábytek musí denně odolávat vysoké vlhkosti. K jeho výrobě se používají různé materiály – laminátová dřevotříska, masivní dřevo, plast nebo sklo. Kvalitní koupelnový nábytek ručí za krásnou koupelnu na dlouhá léta. Proto si při koupi nábytku důkladně všímejte preciznost provedení, hrany a spoje. Měly by být perfektně ukončeny, aby se vlhkost a voda nedostaly dovnitř speciální ABS páskou, která je z plastu, oceli nebo hliníku. Kovové prvky musí být z kvalitního materiálu vhodně ošetřeného proti korozi. Nejlevnější je laminovaná dřevotříska s čelními plochami natřena lesklým lakem, dražší skříňky mají čela dýhované nebo z masivu. Nejdražší je celodřevěný nábytek z exotického dřeva (teak, zebrano, makassor, wenge), které ve vlhkém prostředí vydrží velmi dlouho. Nábytek z domácích dřevin jako je ořech, třešeň, javor, buk nebo dub se musí pravidelně natírat voděodolným lakem. Koupelnový nábytek 24 hodin denně čelí vlhkému prostředí. Proto výrobci nemohou použít k výrobě všechny materiály, které běžně využívají k výrobě bytového nábytku. Při výběru i kvalitního koupelnového nábytku se raději ptejte, jaký materiál byl použit, na povrchovou úpravu a údržbu.

 

 

Vybíráme nejlepší koupelnový nábytek

Jen do málokteré koupelny se vejde kompletní sestava, a tak uživatel může volit pouze některé kusy. Kterým dát přednost? Obecně platí, že je praktičtější nástěnné provedení, pod kterým se lépe udržuje pořádek. Vynechat byste rozhodně neměli skříňku pod umyvadlo a nad něj, ostatní kusy pak volíme podle prostorových možností. Nejodolnější vůči vysoké vlhkosti je proutěný nábytek. Koupelny zařízené tímto typem nábytku mají rustikální charakter a třeba je sladit i s obkladem a sanitární keramikou. Velmi praktické jsou zděné police obloženy obkladem nebo schované za dvířky z vhodného materiálu. Zděný nábytek má však jednu nevýhodu, není mobilní, nedá se přemisťovat. Proto je důležité množství a tvar úložných prostorů předem důkladně naplánovat. Sklo, hliník a nerezová ocel jsou materiály určené pro moderní koupelnu. Nerezové skříňky se kombinují se sklem nebo zrcadlem, čímž se opticky odlehčí interiér. Nevýhodou může být náročnější údržba povrchu a trochu „chladný“ dojem.

 

Pro jaký koupelnový nábytek se rozhodnout? Vyšší investice se vyplatí a za kvalitu se platí.

Mnozí lidé si myslí, že dřevo do koupelny nepatří. Představte si palubu lodě. Z čeho je vyrobena? Ze dřeva. A právě dřeviny odolávající vlhkosti (např. teak) jsou ideální do tohoto prostoru. Patří však k finančně náročným, a tak je vybíráme tam, kde víme, že nábytek bude sloužit několik desítek let. Pokud vám připadá investice do tohoto materiálu zbytečná, ale i tak preferujete masivní dřevo, pak volte to, které je ošetřeno voděodolným lakem. Zvolit můžete i dýhy dřeva. I ty je však nutné povrchově chránit.

 

 

 

 

 

 


Diskuze

Column content
Column content
obyvaci-steny-montana
Moderní obývací stěna – dominanta obývacího pokoje
maly-byt-plny-funkcich-napadu-1
Malý byt o velikosti 30m2 plný funkčních nápadů pro inspiraci
komody-se-supliky
Bez komody se šuplíky věci doma těžko uskladníte
detsky nabytek hello kitty
Roztomilý dětský nábytek Hello Kitty rozzáří dívčí pokojíček
plovouci dum na vode
Plovoucí dům na vodě poblíž perského zálivu mění pohled na chápání luxusu
Casa Brutale dům v útesu
Futuristický dům zasazený do skalního útesu vám vyrazí dech