Čajové a kávové potřeby

Vychutnávání kávy a čaje má dlouhou tradici. Právě tyhle nápoje jsou výborným pohoštěním pro návštěvy, ale užíváme si jejich chuť a vůni i v rodině a o samotě. Své místo mají také v práci. Vzhledem k rozšířenosti jejich obliby je nasnadě, že je fajn mít pro jejich přípravu a podávání kvalitní potřeby a nádobí. Nakupte je po internetu!

Konvice a konvičky

Nalévací nádoby krášlí kuchyně a jídelny už několik tisíciletí. Nemusíte sbírat zrovna starý porcelán. Přesto si můžete na kávu a čaj dopřát praktický doplněk, který se vám bude i líbit. Konvičky můžeme rozdělit do několika skupin, zejména podle velikosti, materiálu a designu.

Velmi klasický vzhled mají konvičky z porcelánu, kameniny a příbuzných materiálů. Vynikají svým dekorem. Představují i báječný dárek pro rodinu, třeba ke svatbě, protože většinou můžete koupit nejen konvici, ale celý sladěný servis, nebo alespoň šálek s podšálkem. Převažují květinové vzory, ale setkáte se také s ornamentální tradicí a nápisy upomínajícími na kulturu domova.

Bílá usměvavá konvice 58 produckts

Detail produktu

Černá čajová konvice XD Design Teako

Detail produktu

Konvice na kávu Folklore Night, 950 ml

Detail produktu

Svoji eleganci nepostrádají ani skleněné konvice na čaj, buď čistě ze skla, nebo kombinované například s kovem pro větší jistotu úchopu. U moderního varného skla se nemusíte obávat rozbití nádoby zahříváním. Kvalitní sklo by se také nemělo každodenním používáním a mytím poškrábat. Mnohé konvice disponují praktickým sítkem, díky kterému bude vylouhování a následné vyhození čajových lístků otázkou okamžiku.

Čajová konvice se sítkem Sabichi Infuser, 750 ml

Detail produktu

Čajová konvice se sítkem Vialli Design Amo, 1 l

Detail produktu

Konvice se sítkem na sypaný čaj Bredemeijer Verona, 1 l

Detail produktu

Méně známým materiálem pro konvice je litina. Přitom má vynikající vlastnosti. Báječně udržuje teplo, ale rukojeť a víčko zůstávají chladné! Vnitřní povrchová úprava (typicky kvalitní smalt) zaručuje naprostou nepřítomnost zápachu a neovlivnění chuti nápoje. Vůbec špatné vlastnosti nemají nerezové konvice, které mají i hezký design např. pro fanoušky bydlení v industriálním stylu.

Černý litinový ohřívač na konvici na čaj Bredemeijer Jang

Detail produktu

Nerezová čajová konvice Sabichi Teapot, 1,9 l

Detail produktu

Varná konvice Brandani Rose Gold, 2 l

Detail produktu

Pokud se vám samotná konvička zdá málo na větší dárek, nebo sami holdujete sladěným sadám, obchody s domácími potřebami a dekoracemi samozřejmě nabízejí i parádní sady, porcelánové sety apod. Trendem posledních měsíců je opět inspirace jinými kulturami, takže maximálně zabodujete třeba čajovými sety s nádechem asijského designu. Anebo vás zaujme báječný nápad v podobě konvice a šálku v jednom?

15dílný porcelánový set nádobí na podávání kávy Duo Gift Fischer

Detail produktu

Sada 6 šálků s podšálkem Duo Gift April, 250 ml

Detail produktu

Set čajové konvičky a 5 šálků Hübsch Ostis

Detail produktu

Praktické příslušenství

Pro pohodlnou a technologicky správnou přípravu kávy a čaje je nabízeno množství praktických pomůcek. Pojďme si tento pěkný sortiment představit. Základním předpokladem je samozřejmě horká voda. Možná i vy potřebujete novou varnou konvici. Co si vybrat jednu velmi stylovou a současně dílensky mimořádně povedenou? V Kettle Brandani Rose Gold uvaříte až 2 litry, zatímco nerezová ocel hlavní nádoby je vysoce trvanlivá a hodí se na všechny typy hořáků včetně indukce. Možné je i použití v plynové troubě! Pokud to s přípravou horkých lahodných nápojů myslíte vážně, a máte v kávě nebo čaji rádi mléko, dopřejte si speciální teploměr na něj. Tak bude kupříkladu každé cappuccino připraveno přesně tak, jak má být. Profesionální baristé používají celou řadu dalších potřeb: sypací nádoby na posypy, šablony na ně, odměrky na kávu, klipsy na načaté sáčky, speciální čisticí houbičky na konvice na boj proti usazeninám… Úžasné jsou i designové cukřenky a mléčenky. Perfektním dárkem se může stát i přesýpací minutka na odměření doby louhování čaje pro ideální výsledek (zejména černý čaj má tendenci hořknout, necháme-li ho ve vodě příliš dlouho). Prostě káva, víno a čaj mají nepřebernou spoustu doplňků, nádob, karaf, dóz…

Bavlněný poklop na konvici Green Gate Victoria

Detail produktu

Sada 3 kuchyňských dóz ve stříbrné barvě Brabantia, 1,4 l

Detail produktu

Tmavě šedý džbánek Green Gate Victoria, 700 ml

Detail produktu

Uskladnění kávy a čaje

Posledním praktickým doplňkem pro milovníky čaje a kávy bývají krásně provedené boxy na uskladnění potravin. Ty čajové mohou být přímo uzpůsobené například na rozměr čajových sáčků, ale nic vám samozřejmě nebrání skladovat i bezvadný čaj sypaný, v příslušné dóze. Praktické dózičky se budou hodit i na kávu, aby časem neztratila své plné aroma, takzvaně nevyčichla. Užijte si každý šálek!

Bambusová krabička na čaje Bambum Misto

Detail produktu

Keramická dóza na čaj s víkem Creative Tops Stir It Up

Detail produktu

Krémová keramická dóza na čaj T&G Woodware Pride Of Place

Detail produktu

Krémová keramická dóza na kávu T&G Woodware Pride Of Place

Detail produktu

Úložná dóza s černým víkem Steel Function Canister, 1 l

Detail produktu

Zelená keramická dóza na kávu T&G Woodware Pride Of Place

Detail produktu

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Povlak na polštář Minimalist Cushion Covers Centana, 45 x 45 cm

199 Kč
DETAIL

Koberec Vitaus Vulga, 80 x 120 cm

269 Kč
DETAIL

Koberec Vitaus Consuela, 120 x 180 cm

1059 Kč
DETAIL

Venkovní světelný party LED řetěz s motivy žárovek Best Season Big Circus, 20 světýlek

579 Kč
DETAIL

Povlak na polštář Minimalist Cushion Covers Certa, 45 x 45 cm

199 Kč
DETAIL

Šedobéžový koberec Vitaus Becky, 50 x 80 cm

219 Kč
DETAIL