Dětský pokoj snů
Hodnocení

Pozornost je potřeba při zařizování interiéru věnovat všem částem bytu nebo domu, ale máloco dokáže udělat takovou radost, jako hledání a pořizování výbavy pro naše nejmenší. Nábytek a doplňky pro děti by měly být především bezpečné, ale současně veselé a hravé. Prohlédněte si nabídku produktů do dětských pokojíčků online.

Odpočinek je důležitý pro každého, ale u dětí zdravý spánek přímo souvisí s vývinem a je nezbytný pro fyzickou i psychickou pohodu. Zároveň nápady designérů umožňují rodičům vybrat dětem postele v atraktivních barvách a tvarech. Děti milují různé skrýše, takže maximálně zabodujete s postýlkami s dodatečnou konstrukcí po stranách a nad lůžkem, která umožňuje připevnit takzvaná „nebesa“.

V obchodech, které prodávají kvalitní postele a ergonomické matrace, často objevíte i šikovnou nabídku souvisejícího sortimentu, tedy lůžkovin, povlaků, dek, přehozů apod. Dětské povlečení perte každý týden, ať nedochází k přemnožení roztočů a peřinky s roztomilým potiskem vždy voní čerstvým prádlem. Od věci není ani používání aviváže pro dodatečnou hebkost.

Hrací zóna

Zatímco uspat malého raubíře může být někdy pořádný problém, do hraní děti nutit nemusíte. Aby se hračky neválely všude možně, vymezte v dětském pokoji hrací zónu, ve které bude dovolený o trošku větší chaos než ve zbytku místnosti. Online sortiment hraček je dostatečně bohatý na to, aby uspokojil každý věk, potřebu a vkus. Nechybí spíše klučičí sady a stavebnice, ani holčičí panenky s příslušenstvím, ale u všech hraček vlastně nezáleží na tom, kdo s nimi hraje, ale jakou udělají při darování radost.

Úložné prostory

Slabinou mnoha pokojíčků je udržování pořádku. Aby si děti nespojili úklid s nepříjemnou povinností, vytvořte jim podmínky pro uložení tisíce drobností, které mají. Dětské úložné boxy se vyrábějí v mnoha velikostech a barvách, často s potisky známých a oblíbených postaviček. Stejně dobře seženete také dětské koše nejen na prádlo, takže už nebudou moct padat žádné výmluvy pro rozházené oblečení.

Rostoucí pracovní koutek

Odborníci doporučují, že už tříleté dítě by mělo mít svůj „pracovní“ koutek. Jistě, zatím nenavštěvuje školu, ale důležitá je fixace mysli na jedno konkrétní místo, které si capart spojí se soustředěním, třeba krátkým prohlížením obrázkové knížky. Jak potomek roste, bude klidný psací stůl potřebovat stále víc a víc, stejně jako regál nebo poličky na psací potřeby, knížky a sešity. Zde je na místě nešetřit a pořídit vše potřebné v nejlepší kvalitě.

Jak řešit více sourozenců

Sourozenecká řevnivost někdy způsobuje mnoho křiku a pláče. Jak řešit situaci, že více dětí nemůže mít každé svůj vlastní pokojíček, ale musejí sdílet jeden společný? Mnozí bytoví designéři na to myslí. Naprostou klasikou jsou palandy. Spaní nad sebou šetří mnoho prostoru a většinou si jedno z dítek vyvýšený rozhled přímo oblíbí. Nezapomeňte na bezpečný přístup na horní lůžko.

Určitě nechcete řešit situace, kdy jeden sourozenec křičí, že mu druhý sebral věci. Pro udržení pořádku a klidu je ve sdíleném pokoji nezbytné, aby všichni měli svůj vlastní úložný prostor, nejlépe ve formě celé skříně, byť třeba poměrně úzké. Extra tip: Pokud se nebojíte kreativity, ať si děti svůj bílý nábytek samy pomalují kvalitní barvou na dřevo. Výtvory, se kterými budou spokojené, můžete zafixovat bezbarvým lakem.

Stejné jako s vlastními skříňkami je to s věcmi denní potřeby. Aby se dítě učilo odpovědnosti k osobnímu majetku, mělo by mít co nejvíce věcí svých, o které se stará a které mu nepoužívá nikdo jiný. Takže třeba při nákupu hrnečků pro sourozence nekupujte dvě stejné nádoby, ale volte dva různé motivy nebo různé barvy. I touto drobností pomůžete udržet dětský pokoj v míru, pořádku a pohodě.