Industriální styl bydlení

Líbí se vám na fotografiích interiérů industriální styl, ale netroufáte si začít do něj radikálně převlékat svůj domov? Nebojte se, nemusíte orážet omítku na holé cihly nebo beton. To hezké ze vzhledu starých továren, průmyslových podniků, manufaktur a obchodů se k vám může dostávat postupně. Rádi vám poradíme, jak na to.

Kapka z historie bydlení v industriálním stylu

Jak vůbec industriální zařízení interiérů přišlo do módy? Sluší se podotknout, že tenhle trend nevzniknul uměle, jako povrchní výstřelek, který musí mít každý a tím se stává nudným standardem. Vše vyšlo z faktu, že na byty a lofty začala být přestavována skutečná bývalá industriální místa. Když jejich původní účel zanikl, stalo se z nich bydlení s historií a atmosférou, takové, které nadchlo mnoho lidí. Byla znovu objevena krása takových míst a začaly do nich utíkat lidé, kterým běžné byty připadají fádní. Lidé, kteří nemají rádi příliš načančané dekorace.

Základní industriální kusy nábytku

Co odlišovalo a dodnes odlišuje pracovní prostory od soukromých? Jejich zařízení je účelné, určené k tomu, aby plnilo nějakou funkci. Celkový vzhled interiéru působí technicky, není příliš zdobný a ornamentální. A to je právě to, co mnoha lidem ve výsledku připadá velmi estetické, ta nepřeplácanost. Industriální styl s oblibou volí pro své pokoje muži, ale zdaleka není výsadou svobodných mládenců. Atmosféra bývalých pracovních prostor oslovuje i mnohé ženy a rodiny.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Proměnu začněte výběrem několika kusů nábytku. Vynikající jsou otevřené regálové police z kovu. Bojíte se, že se vám v nich bude prášit na spoustu zbytečností? Zkušenosti uživatelů jsou přesně opačné. Skutečnost, že úložné prostory otevřete, vás nutí vyhazovat nepotřebné věci a udržovat pořádek. Navíc to, co opravdu nemusí být na očích, můžete vždycky schovat do papírových krabic, které se běžně prodávají. Tip: I krabice můžete vybrat z hrubého papíru, juty nebo s pokovenými rohy. Dojem pak bude dokonalý.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Tovární vybavení neznamená, že rezignujete na pohodlí a budete muset sedět na dělnické pryčně. Pořiďte si klidně běžnou rozkládací sedací soupravu, praktickou na sezení, příležitostné ležení i jako ukládací prostor. Jen volte jednoduché rovné polstrovaní sedáků a područek, i neutrální barvu potahů. Za technické barvy jsou obecně považovány odstíny šedé, černá, chladná zelenomodrá.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Jedna oživující „factory“ barva

Aby industriální styl nepůsobil příliš studeně, zvláště máte-li v interiéru odhalený beton a k tomu studený kov, je fajn vybrat si nějakou příjemnou sytou barvu a použít ji na několika nábytkových solitérech nebo doplňcích. I v továrnách byly z důvodu bezpečnosti některé prvky svítivé. Přírodu do bytu vnese šťavnatá až neónová zelená, technickou strohost parádně oživí meruňková nebo oranžová, povznášející pocit zajistí nebesky modrá. Všechny tyhle barvy se s industriálním stylem skvěle snášejí. Solitérem navíc dosáhnete celkové příjemné pestrosti zařízení.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Továrna nebo industriální kuchyně?!

Lofty i daleko menší byty často propojují obývací prostor s kuchyňským koutem. Je to praktické, je to fajn pro rodinné trávení času i oslavy s přáteli. Problém býval, že do kuchyní výrobci nabízeli zařízení hodně konzervativní, aby uspokojili ty, kteří přípravu jídla vnímají jako hřejivou a rodinnou činnost. Převažovalo dřevo, bílá barva, později pastelové barvičky. Nic, co by se hodilo do „technických“ prostor těch, kterým ze sousloví jako „provensálská kuchyně“ vyskakují pupínky. Všechno se naštěstí změnilo. Spotřebiče koupíte i stříbrné nebo v sytých lesklých barvách, dvířka kuchyňské linky můžete mít třeba černá, pracovní desku z mnoha materiálů. Takže ve skvělém industriálním stylu teď můžete mít zařízeny všechny místnosti moderního bytu nebo domu. Industriální kuchyni nevyjímaje.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Povlak na polštář Minimalist Cushion Covers Centana, 45 x 45 cm

199 Kč
DETAIL

Koberec Vitaus Vulga, 80 x 120 cm

269 Kč
DETAIL

Koberec Vitaus Consuela, 120 x 180 cm

1059 Kč
DETAIL

Venkovní světelný party LED řetěz s motivy žárovek Best Season Big Circus, 20 světýlek

579 Kč
DETAIL

Povlak na polštář Minimalist Cushion Covers Certa, 45 x 45 cm

199 Kč
DETAIL

Šedobéžový koberec Vitaus Becky, 50 x 80 cm

219 Kč
DETAIL