Jak se vyznat v matracích

Osmihodinovým spánkem bychom měli strávit třetinu života. Je to důležité nejen pro odpočinek po náročných dnech a nabrání nové energie pro další úkoly, ale také pro relax celého těla, zejména pohybové soustavy. Ne každé lůžko splňuje nároky pro zdravý spánek. Proto byste se měli orientovat v nabídce moderních matrací, o kterých je dnešní článek.

Paměťová pěna

Přestože se stále vyrábějí různé tradiční výplně matrací, a také je zmíníme, nejdůležitějším materiálem současnosti je chytrá nebo takzvaně líná pěna. Za matraci s ní si sice pár tisíc připlatíte, ale nebudete litovat. Vyspělý postup výroby zaručuje unikátní vlastnosti takové matrace. Především se nejedná o hutný neprostupný materiál, takže je umožněna cirkulace vlhkosti, její odpařování, nepřehřívání lůžka. Nedochází k přemnožení roztočů vinou zadržovaného prachu. Zadruhé je tu argument dlouhé životnosti bez ztráty užitných vlastností. Zatřetí je matrace z pěny lehká a její přenášení a oklepání od nečistot není dřinou. To všechno jsou nezanedbatelné výhody.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Klíčovou vlastností je však především optimální pevnost, tuhost a tvarování podle vašeho těla. Matrace z paměťové pěny má schopnost přizpůsobit se unikátnímu lehu každého spáče, takže nebudete cítit nepříjemný tlak v místech, kde na matraci více tlačíte (bokem, loktem, apod.). Vyladěná tuhost zaručuje správné držení těla v jakékoliv poloze, ať už jste zvyklí usínat na zádech, na břiše anebo boku. Dokonce i sezení je na posteli vybavené touto matrací komfortnější. Zároveň se nebudete cítit, jako že kvůli pevné opoře strádáte, pěnový materiál nové generace vyvolává dojem nadlehčování, aniž by přestal poskytovat oporu.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Zajímá vás, jak to funguje fyzikálně? Paměťová pěna (jeden z materiálů vzniklých při kosmickém výzkumu), nereaguje jenom na tlak (to uměl i klasický molitan, přestože se hůře vracel do původních rozměrů a brzy se slisoval), ale také na teplo člověka. Tím je zaručeno krásné přizpůsobení každému a osvěžující spánek. Ti, kteří matrace s paměťovou pěnou vyzkoušeli, pro ně mají jen chválu. Prodávají se různé rozměry, takže můžete vybavit každé lůžko, letiště i manželskou postel. Pokud spíte ve dvou, pěna tlumí pohyby partnera. Extra tip: Jestli máte omezené finance nebo zařizujete jedno ze svých prvních bydlení na přechodnou dobu, můžete dočasně spát pouze na matraci, položené na zemi. Sice nevětrá zezdola, ale je to lepší řešení, než zakoupit postel, na které byste leželi bez kvalitní matrace. Zdá se vám, že má pěna svůj specifický pach, který vám není příjemný? Nenechte se od nákupu odradit. Ten vyvane během pár dnů, je přítomný jen u nových nepoužívaných a zabalených matrací. Dejte svému tělu čas, aby si na novou matraci zvyklo. Diskomfort pár nocí je vykoupen následnými roky spokojeného užívání.

Pružiny

Dáváte-li přednost klasice, dobře se vyspíte také na současných pružinových matracích. Už dávno nejsou tvořené jen pár dráty zahnutého kovu, které by vás brzy začaly píchat a tlačit do zad. Nyní jsou trendem spíše takzvané taštičky, což jsou zóny naplněné mnoha drobnými pružinami. Na jeden metr čtvereční tak může připadat například 300 jednotlivých pružinek! Díky tomu je tělu poskytnuta dobrá opora a nemáte šanci všimnout si, že ji vytváří pevně stočený kov.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Vyhněte se prostému molitanu (jeho špatné vlastnosti jsme popsali už výše) a také zastaralým pružinovým matracím, co spoléhají na malý počet velkých pružin. Ty se prostě časem velmi nepříjemně proleží a své peníze vyhodíte oknem.

Lůžkoviny

Když máte objednanou vysněnou pohodlnou matraci, udělte si radost také polštáři, přehozy, dekami a ložním prádlem. V nabídce je nepřeberné množství krásných designů, které se hodí jak do samostatných ložnic, tak pro spaní v obytných místnostech spojených třeba s kuchyňským koutem. Nechybí ani vzory, které zaujmou hlavně děti. Přejeme vám ničím nerušený spánek!

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Jídelní stůl Ángel Cerdá Yakira, ø 130 cm

22599 Kč
DETAIL

Bílý nástěnný věšák z masivního borovicového dřeva Støraa Santana

2799 Kč
DETAIL

Šedé rozkládací křeslo Støraa Aladdin

8699 Kč
DETAIL

Černá koženková židle DAN-FORM Denmark Gaia

7999 Kč
DETAIL

Sada 3 konferenčních stolků Kare Design La Costa

8699 Kč
DETAIL

Bílá úložná truhla s šedohnědým víkem TemaHome Knight

2199 Kč
DETAIL