Knihovny jsou hrdým místem všech vášnivých knihomolů, kromě vhodně zvolených barev, aby vkusně zapadaly do interiéru, je nutné zvolit odolný materiál, který unese velké množství knih i doplňkových materiálu, důležité je zohlednit hned několik rozhodujících faktorů.

Jak velkou sbírkou knih disponujete

Podstatné jsou nejen rozměry místa, kam pořizovanou knihovnu chcete umístit, v potaz byste měli vzít i počet knih, jimiž disponujete. Anebo si promysleli, kolik jich ještě chcete pořídit. Podle toho si zvolte, zda bude stačit malá knihovnička, nebo zda naopak bude zapotřebí velké množství regálů vedoucích přes celou místnost. Knihovny rozprostírající se přes celou zeď navíc vypadají opravdu efektivně, nepořídíte si tak pouze úložiště pro svoji knižní sbírku, nýbrž i stylový doplněk do domácnosti.

Jaký zvolit materiál

Nejběžnějším materiálem, se kterým se můžete setkat, je dřevo. Je známkou klasického, tradičního stylu, s nímž zkrátka nemůžete šlápnout vedle. Dřevo se pyšní vysokou odolností, především to z masivu, ale je nutné dbát na pravidelnou údržbu, a to pomocí vhodných uklizecích prostředků.

Alternativním materiálem, který si oblibu mezi lidmi teprve získává, se stal tvrdý plast. Plast je nejenom odolný, navíc se dá velmi snadno tvarovat, proto jsou tyto knihovny k dostání i v nevšedních tvarech. Další výhodou je nízká hmotnost. Plastové kousky jsou však poměrně drahé.

Velmi praktické jsou také laminátové knihovny, stejně jako u plastu, je i z lamina možné tvarovat originální tvary, vzhledově se podobá dřevu.

two canvas books

Kovové knihovny se řadí mezi ty nejstylovější kousky, které se stanou chloubou každé moderní domácnosti. Častokrát jsou doplněné dřevěnými detaily. Dalšími výhodami tohoto druhu je snadná údržba a přijatelná cena.

V neposlední řadě existují knihovny vyrobené ze skla, ty nutně nemusí být pouze symbolem retro stylu. V dnešní době se totiž dají pořídit velmi neotřelé, vkusné kombinace, s nimiž uděláte radost nejenom knižním titulům, ale v prvé řadě i sobě. Jsou ale velmi náchylné na rozbití.

Důležité je i zvolení vhodné místnosti

Důkladně si také rozmyslete, kam knihovnu umístíte, vhodné jsou místnosti, ve kterých se příliš nepráší. Zároveň vybírejte prostory, kde knihovna nikomu nebude překážet, a tak nebude hrozit, že by o ni někdo nechtěně zavadil a shodil ji. Na výběr máte ze dvou variant, tou první je knihovna vestavěná, druhou možností je volně stojící. Jestliže přemýšlíte o umístění knihovničky do dětského pokoje, dejte si pozor na to, aby nedisponovala ostrými rohy, které by mohly malého čtenáře poranit. Doporučujeme pořídit ty plastové, přeci jenom jsou o něco bezpečnější.

woman choosing book from shelf home 23 2147862303

Přehledný průvodce výběrem knihovny

  • Alespoň přibližně zkuste odhadnout, kolik knížek je třeba uskladnit, dle toho zvolte rozměry.
  • Zajistěte knihovně dostatek prostoru, aby nikde nepřekážela a mohla být dostatečně upevněna.
  • Jaký materiál vám nejvíce vyhovuje z hlediska vlastností, tvarů a barev?
  • Otevřená, nebo zavřená? Podle toho, kolik času chcete věnovat úklidu, jak často pro nějaký ten výtisk sáhnete a zda na knihovnu plánujete umístit i další předměty.
  • Také si včas rozmyslete, zda se bude jednat o volně stojící, nebo vestavěnou knihovnu.

Rada na závěr

Klíčové je hledět i na výrobce knihovny, doporučujeme si na internetu pročíst recenze uživatelů, které vám častokrát velmi dobře poradí a výběr knihovny učiní o to snazším. Vezměte v potaz i to, že si pořizujete kus nábytku, který s vámi v domácnosti bude několik let, proto by hlavním kritériem neměla být cena, od té by se totiž mohla odvíjet nedostatečná kvalita.

Zdroj obrázků: freepik.com

Svěklý vyhledávač nábyku FURNI, na kterém najdete veškerý nábytek z internetových obchodů - vše na jednom místě! Pokud hledáte nábytek a příslušenství pro vaše útulnější bydlení, už nemusíte. Sledujeme všechny slevy v e-shopech a proto budete jako první vědět, kde mají levný nábytek nebo jinou výhodnou akci.Vyberte si z nabídky moderního, praktického a stylového nábytku. Změňte byt nebo dům na opravdový domov, útulný a vkusně zařízený, ve kterém se budete cítit skvěle vy i vaši hosté. Vybavte všechny místnosti nábytkem s elegantními tvary a atraktivními dekory. Usnadněte si úklid díky různorodým úložným prostorům, skříním, komodám, knihovnám, regálům, policím. I levný nábytek vám bude sloužit mnoho let, dražší kusy podtrhnou vaši osobitost. Pořiďte si novou sedací soupravu, obývací stěnu nebo televizní stolek. Uvolněte se v ložnici na komfortní posteli, roštu a matraci. Potěšte rodinu novým dětským nábytkem včetně kompletních pokojíčků a barevných postelí. Objevte trendy v kuchyňském a jídelním nábytku, skříňkách, stolech a židlích, stejně jako ve vybavení koupelny. Samozřejmě si můžete prohlédnout i kancelářský nábytek, psací a počítačové stoly, pracovní křesla. Nechybí zde ani zahradní nábytek.
Vybírejte z nabídky
83667
produktů
444
ověřených dodavatelů
12
zapojených e-shopů
Top akce a slevy na vybrané zboží
doprava zdarma na označené produkty
© Copyright 2016 - 2021 - 
FURNI