Jak snadno a rychle vybrat vhodné zrcadlo

beautiful woman arranging herself mirror 23 2148586195

Zrcadlo, jedna z nejuniverzálnějších věcí, kterou najdeme v opravdu každé domácnosti, a to častokrát hned několikrát. Nástěnné, stojací, kosmetické, druhů je více, podle jakých kritérií ale zvolit pro ten nejvhodnější pro vás? Přinášíme vám přehledný článek, díky kterému bude pořízení zrcadla mnohem snadnější.

Nástěnné zrcadlo

Koupelna

Tento druh se nejčastěji pořizuje do koupelen, dejte na recenze ostatních, vyberte si zrcadlo, se kterým již získalo zkušenost několik lidí před vámi. Zaměřit byste se měli na to, zda se zrcadlo zamlží a jak rychle. Důležitá je i velikost, zapomeňte na zažité pravidlo: „Čím větší, tím lepší.“ Ne, v tomto případě zvolte takový kousek, který vám ukáže opravdu jenom to, co od něj očekáváte, a vynechá například méně vkusnou část koupelny, ve které se nachází bojler.

Předsíň

Další místnosti, kde toto zrcadlo jistě velmi oceníte, je předsíň. Zatímco v koupelně vám poslouží především k úpravě vrchní části těla, ať už jde účes nebo malování, v předsíni si budete moci prohlédnout celou svoji postavu těsně předtím, než opustíte domov a vydáte se do světa. Kromě toho, zrcadlo umístěné na konci chodby, ji opticky prodlouží a prostor bude vypadat širší, než ve skutečnosti je.

zrcadla5

Ložnice

V tomto pokoji zrcadlo plní podobnou funkci jako v předsíni, nejčastěji si v něm můžete prohlédnout celou svoji postavu. Nebojte se upustit uzdu svojí fantazii, v prodeji jsou zrcadla v různých tvarech i s vkusnými, ozdobnými rámy. Zrcadlo v rámu může celé vaše království pozvednout na zcela jinou úroveň, byla by škoda toho nevyužít.

Obývací pokoj

V neposlední řadě si zrcadlo na zeď můžete umístit i v obývacím pokoji, zde ale především plní funkci estetickou, častokrát je důležitější samotný rám a jeho dekor než samotné zrcadlo. S rámem, jenž bude honosně zdobený, můžete zrcadlo přiblížit uměleckému kousku.

Stojací zrcadlo

Tento typ vypadá opravdu krásně v šatnách nebo v ložnicích, musíte být ale opatrní, abyste zrcadlo omylem neshodili, nedá se upevnit tak stabilně, jako tomu je v případě nástěnných kousků. Není tedy sice tak praktické, zato vypadá opravdu elegantně. Na výběr máte z větších i z menších kousků s různobarevnými rámy.

zrcadla6

KOSMETICKÁ ZRCADLA

Kosmetická zrcadla ocení, jak vám již z názvu může být zřejmé, především dámy. V prodeji jsou závěsná, stolní i kapesní, v čem se od sebe liší?

Závěsné zrcadlo

Tento druh se nejčastěji připevní blízko hlavního koupelnového zrcadla, zatímco to vám ukáže celkový vzhled, závěsné zrcadlo vám přiblíží obličej. Díky tomu se tak snadněji nalíčíte nebo vytrháte obočí. Doporučujeme pořídit ta s LED osvětlením, abyste měli zaručený ten opravdu nejjasnější a nejpřesnější pohled.

Stolní zrcadlo

Pokud se zkrášlujete spíše u stolu než v koupelně, ideální volbou pro vás je stolní zrcátko. To si pohodlně umístíte na pevnou plochu, nastavíte, jak potřebujete, a můžete se začít líčit.

Kapesní zrcátko

Kapesní zrcátka mají nepopiratelnou výhodu v tom, že je velmi snadno přemístíte, a tak si je s sebou můžete přibalit například na dovolenou. Obtížnější je to ale s jejich upevněním tak, abyste se mohli bez problémů upravit.

zrcadla7

 

Jaký tvar zrcadla do místnosti zvolit

Již dávno se zrcadla nevyrábějí pouze hranatá, nebo striktně kulatá. Tvarů, velikostí i dekorů je k dispozici spousta, vlastnostmi se od sebe povětšinou nijak zásadně neliší, proto si vyberte takové, které se vám osobně nejvíce líbí a u kterého si myslíte, že bude do předurčené místnosti nejlépe zapadat.

Shrnutí, jak při výběru zrcadla postupovat

  • Zvolte si místnost, do které zrcadlo umístíte.
  • Vyberte si, které vám v domácnosti bude vyhovovat více, nástěnné, nebo naopak volně stojící?
  • Pečlivě si změřte rozměry místa, do kterého koupené zrcadlo chcete umístit, abyste později nezjistili, že se tam nevejde, anebo je naopak příliš malé, což vypadá nevkusně.
  • Určete si dekor, jenž je vám nejvíce sympatický.

I když se na první pohled může zdát, že výběr vhodného zrcadla patří k obtížným rozhodováním, opak je pravdou, budete-li se řídit naším článkem a v něm obsaženými radami, tak určitě úspěšné pořídíte.

Zdroj obrázků: freepik.com

 

Svěklý vyhledávač nábyku FURNI, na kterém najdete veškerý nábytek z internetových obchodů - vše na jednom místě! Pokud hledáte nábytek a příslušenství pro vaše útulnější bydlení, už nemusíte. Sledujeme všechny slevy v e-shopech a proto budete jako první vědět, kde mají levný nábytek nebo jinou výhodnou akci.Vyberte si z nabídky moderního, praktického a stylového nábytku. Změňte byt nebo dům na opravdový domov, útulný a vkusně zařízený, ve kterém se budete cítit skvěle vy i vaši hosté. Vybavte všechny místnosti nábytkem s elegantními tvary a atraktivními dekory. Usnadněte si úklid díky různorodým úložným prostorům, skříním, komodám, knihovnám, regálům, policím. I levný nábytek vám bude sloužit mnoho let, dražší kusy podtrhnou vaši osobitost. Pořiďte si novou sedací soupravu, obývací stěnu nebo televizní stolek. Uvolněte se v ložnici na komfortní posteli, roštu a matraci. Potěšte rodinu novým dětským nábytkem včetně kompletních pokojíčků a barevných postelí. Objevte trendy v kuchyňském a jídelním nábytku, skříňkách, stolech a židlích, stejně jako ve vybavení koupelny. Samozřejmě si můžete prohlédnout i kancelářský nábytek, psací a počítačové stoly, pracovní křesla. Nechybí zde ani zahradní nábytek.
Vybírejte z nabídky
83243
produktů
441
ověřených dodavatelů
12
zapojených e-shopů
Top akce a slevy na vybrané zboží
doprava zdarma na označené produkty
© Copyright 2016 - 2021 - 
FURNI