Bez komody se šuplíky věci doma těžko uskladníte

Komody se šuplíky. V jednom trojslabičném slově se skrývá univerzální kus nábytku, který poslouží snad ve všech místnostech a domácnostech. Není proto divu, že se těší trvalé oblibě, od časů zámeckých interiérů až po dnešní moderní bydlení. Šíři aktuální nabídky přibližuje náš dnešní článek. Určitě si vyberete i kvalitní levné komody!

Především, komody se prodávají pro každý rozpočet. Nemusíte se bát, že by levné komody byly ošizené na své funkčnosti, i ty s překvapivě nízkou cenovkou vám budou sloužit hodně let. Jedná se o komody z lamina, materiálu poskytujícího nejlepší poměr ceny a kvality. Hrany jsou ošetřeny tak, aby nedocházelo k nežádoucímu odlupování povrchové úpravy. Pochopitelně ale můžete nalézt zalíbení také v komodách z masivu. Jejich přírodní materiál je dlouhověký a vzhled nadčasový. Mírně vyšší pořizovací náklady se rozpustí v trvalé spokojenosti se stabilitou, vzhledem a funkčností.

Šuplíkové komody

Nejklasičtější volbou jsou šuplíkové komody. Snadno se otevírají a lehce se v nich udržuje pořádek. Pojezdové systémy dnešních zásuvek zajišťují bezproblémový provoz, bývají totiž testovány téměř nekonečnými cykly otevření a zavření. Praktickou odkládací plochou je u zásuvkových komod horní deska, která je na rozdíl od konferenčních stolků v příjemné výšce pro stojícího dospělého člověka. Jednoduché linie šuplíků jsou často oživeny nápaditými úchyty.

Kombinované komody

U kombinovaných komod jsou zásuvky doplněny větším skříňkovým prostorem, volitelně rozčlenitelným policemi. Díky tomu jsou tak variabilní, že se stanou právě tím chytrým úložným prostorem, který potřebujete, abyste neuklizený chaos změnili v útulný domov. Designéři často využívají dvojí povahu kombinovaných komod ke sladění různých dekorů na jednom kusu nábytku, čímž je dosaženo atraktivního vzhledu.

Peřiňáky a prádelníky

Zatímco většina komod je dnes zcela všestranná, peřiňáky a prádelníky jsou přímo uzpůsobené úschově lůžkovin, ubrusů, ručníků, textilu. Chytře zabudované větrací otvory zajišťují, že se k uloženému prádlu nedostává prach, ale nehrozí ani zapaření, zatuchnutí nebo zaplísnění.

Prosklené komody

Pokud na vás obyčejné komody působí příliš těžce a uzavřeně, pak jsou tím pravým pro vás prosklené komody. Ty kombinují skrytý úložný prostor s módností vitrín, ve kterých můžete vystavit vaše sbírky a jiné poklady. Budete překvapeni, jak elegantní může taková komoda být a jak přitažlivě bude u vás doma působit. Některé jsou vybaveny LED osvětlením!

Dětské komody

Dětské komody mají rozměry přizpůsobené tak, aby už i menší děti mohly samy udržovat ve svém pokoji pořádek. Samozřejmostí je materiálová nezávadnost, bonusem nápadité a veselé dekory. Ty se dělí na univerzální, chlapecké a dívčí. I pokud do interiéru neumísťujete přímo dětskou komodu, zvažte zejména v domácnosti s dětmi uchycení vršku nového nábytku ke zdi. Kvůli svému tvaru a zásuvkám mohou být komody nižší hloubky náchylné k převržení, pokud by se dítě chytalo za otevřený šuplík. Materiál pro uchycení ke stěně někteří výrobci přikládají už do základního balení.

A jak jsou na tom komody s designem? Vítanou možností je u dobrých online prodejců bytového vybavení roztřídění komod podle barev. Snadno vyfiltrujete solitéry se světlejšími dekory, jako jsou borovice, buk, dub (i v rustikálnější variantě sonoma), jasan, javor, olše, švestka, třešeň, tak i tmavší kousky ve stylu kaštan, ořech, wenge. Stálicí jsou, jak jinak, komody čistě bílé, hitem naopak černé nebo barevné.

Zapadne nová komoda do rázu, který doma máte nebo kterého chcete dosáhnout? Jistě! Kromě moderních a pro někoho strohých kousků se totiž prodávají také retro komody, uzpůsobené tak, aby připomněly staré dobré časy. Je-li naopak stylem vašeho srdce posun k přírodě a jednoduchosti, neopomeňte rustikální komody. Dýchají venkovem a poctivou prací.

Bez kvalitní komody se šuplíky neobejdete

Nyní už víte, že komody jsou mimořádným nábytkem, bez kterého by byla škoda se obejít. Už dnes si vyberte kousek, který zlepší kvalitu vašeho bydlení a usnadní vám život. Bude se líbit vám i vaší peněžence, protože nakupovat nábytek po internetu se vyplatí.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Antracitový kuličkový vlněný dětský podsedák Wooldot Ball Chair Pad, ⌀ 30 cm

509 Kč
DETAIL

Povlak na polštář Linen Couture Blue Spots, 45 x 45 cm

559 Kč
DETAIL

Modrý venkovní koberec Bougari Porto, ø 140 cm

1589 Kč
DETAIL

Bílá výplň do polštáře Little Nice Things, 45 x 45 cm

209 Kč
DETAIL

Povlečení na jednolůžko z ranforce bavlny Mijolnir Palmiye Black, 140 x 200 cm

859 Kč
DETAIL

Zahradní půlkruhový stůl ze dřeva eukalyptu ADDU Compton, 110 x 50 cm

2599 Kč
DETAIL