Odkládací stolek patří mezi praktické pomocníky nejen v restauraci. Stále častěji se objevuje i v našich domácnostech

Odkládací stolek patří mezi praktické pomocníky nejen v restauraci. Stále častěji se objevuje i v našich domácnostech

Odkládací stolek patří mezi praktické pomocníky nejen v restauraci, ale své uplatnění nachází i v domácnostech. Využít jej můžete jak v kuchyni, tak i v jídelně, která nemusí být zákonitě součástí kuchyně. Pokud máte terasu nebo dokonce zahradu, ideální volbou je odkládací stolek pojízdný.

Kromě toho se může stát designovým prvkem každé místnosti, v případě, že zvolíte vhodný kousek. Odkládací stolek ratanový dokonale doplní ratanový nábytek a to jak v obývacím pokoji, tak i třeba na zahradě či terase.

Odkládací stolek skleněný nebo odkládací stolek kovový je vhodnou volbou do domácnosti moderní či minimalistické. Tu doplní také odkládací stolek drátěný či kovový.

Vzhledem k tomu, že nabídka různých kousků je dosti široká a design by nemělo být jediné hledisko, podle kterého budete odkládací stolek vybírat, na co je tedy potřeba myslet, aby plnil dokonale svoji funkci?

Odkládací Stolek Černý/měděný

Odkládací Stolek Černý/měděný

Velmi žádaný kus Odkládací Stolek Černý/měděný od dodavatele kvalitních

Nejdůležitější je velikost a funkce odkládacího stolku

Velikost odkládacího stolku závisí na tom, pro kolik osob jej budete nejčastěji používat. Pokud není vaše rodina příliš rozrostlá a ani nemíváte často hosty, pak postačí odkládací stolek malý. Jestliže však je vaše rodina rozrostlá, máte rodinný dům a často se u vás scházejí hosté a to jak doma, tak třeba i na zahradě, pak se vyplatí pořídit si odkládací stolky na kolečkách a větších rozměrů. Jen tak na něj snadno naskládáte připravené pohoštění, které jednoduše přepravíte na místo, kam jste usadili svoji návštěvu.

Naše odkládací stolky na kolečkách:

Praktickými vychytávkami jsou zásuvky, které jsou umístěné pod odkládací plochou. Do nich můžete uložit ubrousky, příbory, slánku, cukřenku nebo další drobnosti potřebné při stolování nebo servírování pokrmů a nebudou vám tak zabírat místo na horní části stolku.

Také si dejte pozor na nosnost stolku. Výrobce ji sice u výrobku uvádí, ale platí jen v případě, že je odkládací stolek zatěžován rovnoměrně. 

Určitě volte odkládací stolek na kolečkách, jen tak s ním budete snadno manipulovat. Velikost koleček závisí na tom, jak často budete odkládací stolek využívat a co na něm budete přemísťovat. V případě, že se jedná pouze o drobnosti v podobě kávy a zákusků, postačí kolečka malá. Pokud však počítáte s tím, že stolek využijete při servírování obědů, pak sáhněte do nabídky stolků s kolečky většími. Tato kolečka jsou bezpečnější, stabilnější a s odkládacím stolkem se vám bude snáze manipulovat. Tyto modely také mají brzdu.

Jaký materiál pro odkládací stolek zvolit?

ady záleží na tom, co preferujete a zda chcete, aby byl odkládací stolek také designovým kouskem vaší domácnosti. Vybírat si můžete z nabídky stolků dřevěných, skleněných, kovových, ratanových nebo třeba plastových. Neobvyklá není ani kombinace několika různých materiálů. Klasiku představuje odkládací stolek masiv.

Ten nabízí dokonalou kvalitu, dobrou stabilitu a dlouhou životnost. Hodí se jak do zahrady, tak i na terasu a samozřejmě i do interiéru. Do moderně vybavené domácnosti můžete sáhnout také po stolku vyrobeného v kombinaci kovu a skleněné desky. Nevýhodou je, že deska ze skla je křehčí a vyžaduje pečlivou údržbu. 

A co design? Designové odkládací stolky

Opět záleží na tom, čemu dáváte přednost nebo do jakého stylu bydlení si chcete odkládací stolek pořídit. V nabídce řetězců, mezi něž patří také IKEAJYSK nebo ASKO, naleznete stolky v designu jednoduchém i zdobeném, do interiéru moderního, klasického nebo třeba retro. Také barevných variant je celá řada. Klasiku představují barvy přírodního dřeva. Velmi oblíbenou volbou je i odkládací stolek bílý, který se hodí do různých interiérů. Narazit však můžete i na kousky velmi netypické nebo extravagantní.  

Odkládací stolek s mramorovou deskou Dutchbone, ⌀ 51 cm

Značka Dutchbone je svá do morku kostí. Reprezentuje hodnoty nizozemského designu a tvoří nábytek, který dokáže osvěžit interiér, ale neomrzí

Odkládací stolek s mramorovou deskou