Tipy na vybavení domova pro zimu

Tipy na vybavení domova pro zimu

Biorytmy lidí minulosti byly více spjaté s přírodou. V zimě, době klidu od polních prací, se pobývalo doma. A zároveň nebylo zvykem ponocovat, svícení bylo pro mnoho chudých rodin luxusem. Dnes jsme navyklí pracovat stejně bez ohledu na roční období, přežíváme časové posuny, nerespektujeme tmu jako přirozený ukazatel doby spánku.

Přitom zima venku je stále přítomná. Musíme čelit nachlazením, teple se oblékat, neprostydnout, snášet změny teplot. Ptáte se, jak to souvisí se zařízením bytu nebo domu? Dnes se podíváme na designové interiérové zařízení, nábytek i doplňky, které z vašeho domova vykouzlí hřejivé místo, kam se schováte od okolní zimy.

Praktické botníky

A začněme od podlahy. V době dešťů a sněhu si z ulice často přineseme mokré špinavé boty. Pokud si pořídíte botník bez pevné podlážky, můžete pod ním okapané nadělení jedním tahem vytřít a je opět uklizeno. Pro čisté uložení sezónní obuvi se však více hodí botníky uzavřené. Dopřát si můžete i luxusní modely z ušlechtilých materiálů, které se vyznačují třeba bezhlučným otevíráním dvířek.

Designové osvětlení

Pokud z předsíně přejdeme do obytné části domova, dobrý pocit vykouzlí světelná pohoda. Před zimním slunovratem se stmívá již po čtvrté odpoledne, takže pro zachování psychického a fyzického zdraví, odehnání depresí, je nutné doma svítit. Pro odpočinek je nejlepší kombinovat více světelných zdrojů s měkkým teplým světlem. Přikupte lampu či dvě a hned uvidíte, jak to vaše bydlení zútulní. Nápaditý a současně nadčasový design svítidel v akci vás oslní.

Zdravé a pohodlné postele

Pokud už vás zimní chmury přepadnou, dopřejte si pořádnou dávku lenošení. Zdravý spánek je důležitý po celý rok, ale v nejchladnějším období pohodlné lůžko s hřejivými dekami oceníte na maximum. Ať už v posteli spíte, milujete se, čtete si, sledujete filmy nebo hřešíte jídlem, jistě se shodneme na tom, že není nad komfortní „pelíšek“. Ať už je menších rozměrů nebo připomíná letiště.

Bytový textil

Problémy s dekami a polštáři jsou dva. Nikdy jich není dost (to snadno vyřešíte nákupem zde) a je potřeba je často prát. Proto nabízíme atraktivní kusy z takových látek, u kterých bylo na budoucí údržbu myšleno už při šití. Výjimkou nejsou nežehlivé povlečení ani tkaniny ošetřené proti zašpinění a ulpění skvrn.

Vaření i stolování

Zahřát však všichni potřebujeme nejen na těle, ale i na duši. Zima je ideálním obdobím pro udržování dobrých rodinných a přátelských vztahů nad sklenkou a talířem něčeho chutného. Ať už v kuchyni trávíte čas rádi nebo z nutnosti, zkuste si jeden dlouhý podvečer vyhradit na společnou přípravu svátečnější teplé večeře. Uvidíte, jak vás to stmelí. Pro přípravu jídla i jeho vychutnání je v nabídce nepřeberné množství kvalitních produktů do kuchyně i jídelny.

Možná nemáte chuť investovat přímo do nového nábytku. I tak si můžete udělat s jídlem spojenou radost. Podívejte se na sortiment pomůcek do kuchyně, potřeb na vaření a pečení, nádherného servírovacího nádobí, čajových a kávových sad, nabídku nádob a náčiní pro milovníky vína, kuchyňského textilu, nádob pro uskladnění a přenos potravin, kuchyňského elektra, úklidového vybavení. Ve všech kategoriích vás překvapí nápaditost designérů. Mnohé pomůcky se hodí i jako dárek (sady nožů, retro váhy a další).

Koupelna snů

Nepomohlo vám od zimy ani zachumlání se, ani dobré horké jídlo? Poslední záchranou je relaxační koupel. Zařízení koupelny musí splňovat jak vaše estetické nároky, tak být velmi praktické. Materiály by měly odolat trvale zvýšené vlhkosti.

Už víte, čím si uděláte radost? Nebo někomu něco pěkného darujete? Na skle vykouzlí mráz ledovou krajku a vy si v teplu a pohodě domova vychutnáte štěstí a pospolitost. Třeba tak, jak jsme psali v nedávném článku o dánském fenoménu hygge. Sledujte náš magazín o bydlení.