Malý byt v centru Říma má pouhých 7m čtverečních, přesto má vše potřebné k bydlení

Představte si, že máte možnost bydlet v Římě. V centru a téměř na dosah všech těch fenomenálních památek, kterými je toto starobylé město známé. Historické budovy z dávných dob a přesto všude kolem mezi nimi naleznete místo, které byste mohli nazývat domovem. Má to však jeden malý háček, malý byt, který má pouhých 7m2 obytného prostoru!

Malý byt = velká výzva. Italský architekt a designér Marco Pierazzi se toho nezalekl a naplno využil vysokého stropu a vytvořil něco obdivuhodného. Původní místo z gruntu předělal, opravil a rozdělil na dvě patra. Z dolní části se stala mini kuchyně s malým jídelním stolem pro dva. Dokonce zde zbyl i prostor pro skříň a další úložné prostory. Zadní kout spodní části bytu pak přetvořil v malou praktickou koupelnu.

Horní obytná část byla vytvořena tak, aby sloužila jako obývací pokoj a ložnice zároveň. Přístup do tohoto malého vyvýšeného prostoru je vyřešen kompaktním schodištěm a podlaha nad ním padacími dveřmi. Přes den slouží složená postel jako sofa a v noci pak může být podlaha uzavřena a místo ke spánku je rozloženo v celé své velikosti. Celá koncepce bytu je založena na minimalismu a užitečnosti, ale při jeho projektování nebylo zapomenuto ani na styl a nápaditý design.

Jak lze vypozorovat z fotografií, byt je skutečně maličký, přesto se zde ve dvou lidech dá pohodlně bydlet. Marco zde žil se svou manželkou do doby než se jim narodilo dítě. Nyní byteček pronajímá jako "nejmenší bydlení v Itálii" svým přátelům, známým a turistům, kteří touží poznat toto město tisíciletí historie opravdu zblízka.

Vchodové dveře a zároveň jediná stěna skýtající okna.

Kuchyně se složeným stolem a koupelnou v pozadí.

Spodní kuchyňská část bytu připravena ke stolování.

Pohled zhora na jídelní stůl skrze padací dveře.

Praktická koupelna s toaletou vybavená vším potřebným

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Krémový koberec Universal Moana Creo, 60 x 110 cm

609 Kč
DETAIL

Zeleno-bílý samozavlažovací květináč vhodný k zavěšení Plastia Mareta, délka 30 cm

249 Kč
DETAIL

Šedý koberec Universal Moana Treo, 160 x 230 cm

3199 Kč
DETAIL

Černo-bílý kuličkový podtácek z vlny Wooldot Ball Coaster, ⌀ 20 cm

279 Kč
DETAIL

Smetanově bílá konvička Plastia Medusa, 1,8 l

129 Kč
DETAIL

Šedý závěs Linen Cuture Cortina Hogar Grey Vichy

2039 Kč
DETAIL