Výzvou dnešních bytových designerů ve městech, je co nejvkusněji a nejpraktičtěji zařídit malý byt. Centrum města není nafukovací a jelikož v nich bydlí čím dál více lidí, malé byty jsou velmi žádané. Designer tohoto malého mezonetového bytu Denis Svirid myslel při jeho budování na vše potřebné pro pohodlné bydlení.

Projekt vymyslel geniálně, zkrátka přistavěl malý mezonet již do postavenému domu. Tím vyřešil potřebu lidí, kteří hledají menší byt, který přesto poskytne dostatek prostoru díky šikovně vymyšlenému multifunkčnímu nábytku a dalším vychytávkám. Byt se nachází v Oděse na Ukrajině, horní patro, ve kterém je ložnice a koupelna má jen 17.28 m2 a spodní patro, kde se nachází kuchyně, obývací pokoj a malá pracovna má pouhých 18.39 m2. Autorovi se povedlo v bytě o rozloze necelých 40 m2 využít každého prostoru.

Maly mezonetovy byt projekt

Život v malém bytě se může jevit jako nepohodlný, protože na všechny věci prostě máte méně místa. Avšak ne v případě malého mezonetového bytu, do kterého se dnes podíváme. Malé byty jsou dnes čím dál více v oblibě, a to díky zalidněnějším velkým městům a samozřejmě ceně. Ceny malých bytů bývají zpravidla o polovinu levnější, než kolik stojí velký byt, samozřejmě hraje roli i lokalita a dostupnost služeb.

Maly mezonetovy byt

Výhody bydlení v malém bytě

Malé byty často vyhledávají svobodné páry nebo mladé rodiny. Malý byt nabídne díky malému prostoru nižší spotřebu energie, zařízení nábytkem, úklid a údržbu a další výhody. Ušetřit prostor v malém bytě se dá chytrým a multifunkčním nábytkem. Samozřejmostí jsou úložné skříně až do stropu, posuvné dveře, sklopné stolky, skládací židle, rohové skříňky a poličky.

Maly mezonetovy byt

Maly mezonetovy byt

Malá kuchyň spojená s obývacím pokojem

V prvním poschodí se nachází praktická kuchyň spojená s malým obývacím pokojem. Obývací pokoj je v bílé barvě s cílem vytvořit iluzi většího prostoru. Majitelům se zde ještě podařilo vtěsnat pracovnu s vkusně vyřešenou knihovnou. Nápaditě je zde navíc vyřešena mini pracovna pod schodištěm, do které se vleze vše potřebné.

Maly mezonetovy byt
Maly mezonetovy byt

Malá ložnice a prosklená koupelna

Ve druhém poschodí, které je obložené ve dřevě najdete ložnici spolu se zajímavě vyřešenou prosklenou koupelnou. O místa zde nebude rozhodně nouze a obrazně řečeno, majitelé bytu mohou hupsnout ze sprchy rovnou do postele. Dřevěné obklady poskytují komfort a teplo každé místnosti. Nejdou přehlédnout šikovně vyřešené úložné prostory, které myslí na každý detail a využívají dispozic bytu na maximum. Obrovskou výhodou je bezesporu vysoký strop.

I přesto, že se jedná o opravdu malinký byt o rozloze do 40 m2, nabídne moderní a pohodlné místo pro byldení. Idální pro mladý pár nebo studenty. Interiér je navžen prakticky a multifunkčně, čímž splňuje veškeré požadavky pro spokojené a moderní bydlení.

Maly mezonetovy byt
Maly mezonetovy byt