Rozkládací a multifunkční nábytek zachraňuje prostor

Málokdo má tolik místa, aby neřešil účelné rozdělení pokojů. Když už se chystáte cennou podlahovou plochu zabrat novým nábytkem, chtělo by to kousky, které plní více funkcí. Jen tak místnost nepřeplníte a budete mít chytré zařízení domova. Pomůžou také rozkládací solitéry. Všechny si dnes ukážeme.

Dva různí lidé, dva přístupy k zařízení domova

Představte si, že máte dva kamarády. Jeden, říkejme mu třeba Pepa, bere první kus nábytku, který mu padne do oka. Zařizování interiéru ho nezajímá. Jde mu o funkci na první dobrou. To druhý kamarád, Filip, chce za své peníze maximum užitku i designu. O věcech přemýšlí a hledá nejlepší poměr cena/výkon. Oba zatím žijí single. Jak se u nich budete cítit, když pořádají párty?

Pepa má klasický stůl se dvěma židlemi a obyčejnou pohovku

Když Pepa jí doma sám, úplně mu stačí menší stůl, dokonce s rezervou. Ale aby pohostil víc lidí, to je velký problém. Obyčejné talíře se na jeho jídelní stůl vejdou tak maximálně tři. Kdyby si hosté aspoň měli kam sednout… Jenže Pepa má jen dvě židle, další nemá v garsonce kam dát. Přespání kamarádů u Pepy není možné, leda s ním v posteli. A věci, které Pepa nechce, aby návštěvy viděly, musí vždy pracně schovávat ve sklepě.

Filip objevil multifunkční nábytek

Rozměry Filipova bytu jsou podobné jako toho Pepova. Tak jak na všechno Filip vyzrál? Jeho jídelní stůl je malý, když je sám, ale jde snadno rozložit na daleko větší plochu, když se chystá večírek. Tak se na stůl vejde všechno, na čem si hosté pochutnají a nikdo nebude do nikoho vrážet lokty. Židle Filip koupil stohovatelné. To znamená, že na místě, které zabere jedna z nich, jich má připravených hned několik. Díky tomu nikdo nemusí sedět na zemi a předstírat, jak je to trendy a pohodlné. Když Filipovi kamarádi požádají o přespání, Filip v hlavním obývacím prostoru pár pohyby rozloží jinak nenápadnou sedací soupravu a vykouzlí pohodlné letiště, nahrazující plnohodnotnou postel. A na věci, které je problém schovat, využívá četné úložné prostory.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

S rozkládacím nábytkem zvítězíte i vy

Pokud chcete být víc jako Filip než Pepa, není nic snazšího než se podívat na aktuální nabídku chytrého zařízení domova. Kromě tolik populárních rozkládacích pohovek, které jsou dostání v mnoha velikostech včetně šikovných rohových provedení, a svým designem i barvou zapadnou do každého stylu interiéru, můžete koupit nepřebernou řadu jídelních, konferenčních a servírovacích stolků.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Pokud hledáte takový, který kromě různých rozměrů vrchních desek nabídne i úložný prostor, také jste tu správně. Schovávačka se může skrývat pod deskou. Ale pořídit si můžete také úchvatné nástěnné řešení. To designéři navrhli tak, že deska stolu je vlastně výklopným víkem kulatého regálu na knížky. Nikde nepřekážejí nohy stolu a uložené věci jsou chráněné proti prachu, když stolek právě nepoužíváte. O zabrání skoro nulového místa ani nemluvě. To je prostě povedený bestseller, navíc za mimořádně výhodnou cenu, kterou pro vás prodejce získal odběrem více kusů.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Nezapomeňte ani na multifunkční doplňky

Chytré můžou být i takové drobnosti jako krabice, boxy, organizéry, šperkovnice. Některé jsou přizpůsobené třeba pro nabíječky, abyste už nezakopávali o kabely, jiné mají nastavitelnou hloubku pro různé rozměry polic a regálů. Trendem je využití každého kousku místa. Proč si nepořídit třeba držák na utěrky či kořenky, který zavěsíte na jinak prázdná kuchyňská dvířka? Mokré věci v koupelně zase s přehledem udrží polička určená přímo na vanu. Mívá nastavitelnou šířku, takže nemusíte nic složitě řešit. Stejné popularitě se těší závěsné programy, pod kterými se báječně uklízí. Možností je moře. Užijte si je sami, s rodinou i přáteli.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Koberec Vitaus Patteo, 80 x 300 cm

659 Kč
DETAIL

Krémový koberec Vitaus Hali Gobekli, 50 x 80 cm

309 Kč
DETAIL

Černé ramínko s dřevěnými detaily Wenko Clara

139 Kč
DETAIL

Koberec Vitaus Walden, 80 x 300 cm

1179 Kč
DETAIL

Koberec Vitaus Griheno, 80 x 150 cm

569 Kč
DETAIL

Povlak na polštář Vitaus Russado Azul Dos, 43 x 43 cm

179 Kč
DETAIL