Nebojte se v bytě extravagance

Co svět světem stojí, lidé se dělí na konzervativnější a odvážnější. Na ty, kteří jdou s proudem a tradicí, a na druhé, hledající nové výstřelky. Svým způsobem to souvisí i s věkem. Ale ať je vám deset nebo sto, nebojte se projevit naplno svůj vkus a formovat ho. Objevujte nové zážitky, myšlenky, věci. Stojí to za to. A dvojnásob se to vyplatí při přemýšlení o zařízení bytu nebo domu. Pryč je doba, kdy všichni měli v plánovaném hospodářství stejnou kuchyňskou linku, židle, nábytkovou stěnu, tapety, koberce, závěsy, ozdoby, nádobí. Kdy socialistické továrny vyráběly jen pár fádních provedení pro celé Československo. Pamatujete oranžová kuchyňská dvířka, obývákové stěny ve vysokém lesku nebo sisalové pleteniny na zdi? Mnohé si můžete koupit v modernější podobě.

Současný interiérový design je daleko osobitější a progresivnější. I v sériové a cenově dostupné výrobě vznikají solitéry, sestavy a dekorace, které nepostrádají nápad a styl. Teprve s nimi proměníte svůj domov v dokonale vybavené místo, kde se budete cítit báječně vy i vaše návštěvy. Skvělé kousky jsou vám díky internetovému prodeji dostupné na pár kliknutí.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Originální bytové zařízení

Extravagance v interiérovém designu neznamená automaticky snahu šokovat za každou cenu. Mnohdy stačí málo: neotřelý tvar nábytku, výrazně sytý odstín bytového textilu, originální doplněk, retro z bazaru. Cokoliv, co prostor oživí a vtiskne mu vaši osobitost, otisk vašich zájmů a snů.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Jistý výstřední prvek v sobě mají i produkty, které se snaží zaujmout vtipným řešením, roztomilým potiskem, apod. Někdy jsou kreativní až umělecky, jindy narazíte na spotřební kýč. I s tím je ale možné v interiéru pracovat, přiznat ho, nebát se ho. Vždyť nejde o život, ale o potěšení z legračních věcí.

Dětský nábytek a doplňky

Hodně podnětů potřebují děti. Proto jsou jednou ze skupin zákazníků, na které designéři myslí přednostně. Dětský nábytek i doplňky bývají barevné, stimulující, zábavné. Jsou nejen pěkné na pohled, ale rozvíjejí fantazii, podporují objevování světa. Vše při zachování materiálové bezpečnosti a s šikovnými vychytávkami. Prohlédněte si třeba nádherné poličky.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Bydlení celebrit

Ale zpět k dospělým. Výstřednost milují nepřekvapivě mnohé popové hvězdy. Když se to spojí s jejich téměř neomezenými finančními možnosti, není divu, že třeba takový Michael Jackson svého času nakupoval pouhým ukazováním „this“ v nejdražších obchodech se starožitnostmi. Potrpěl si například na nápodoby zvířat. Poučte se z jeho stylu a pořiďte si faunou inspirované kousky za zlomek cen, které platil on:

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Úložný prostor snadno a rychle

Mnohý nábytek není extravagantní svým provedením, ale spíše nezvyklým používáním. Třeba otevřené šatní skříně stále nejsou standardem, přitom mají několik nesporných výhod. Dostupné oblečení máte stále na očích a úzká tyč vás nutí mít vyndané jen věci, které skutečně nosíte a používáte. Tak nehrozí hromadění odloženého nepořádku, na který by se v klasické skříni ve výsledku prášilo úplně stejně jako v otevřené.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Sezení i na zemi

Stejně módní jsou sedací vaky. Přizpůsobíte si je podle svého, jde na nich různě sedět, ležet, podepřít si odlišné části těla, válet se, zmírnit tvrdost země nebo zdi. Při správném použití podporují vhodné držení zad lépe než klasické sedačky. Tak co se zkusit odvázat a místo židlí pořídit právě vaky? Mějte doma příjemně neformální atmosféru.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Milovníky sezení a spaní blízko země jsou mnohé asijské národy. A článek o extravaganci s nimi neskončíme náhodou, protože třeba takový Japonci umějí být, když na to přijde, pěkně šílení. Přečíst si o tom můžete v mnoha zdrojích. Napodobte něco z jejich boření tabu a pořiďte si do bytu konečně něco odvážného. Jistě nebudete litovat, že jste trochu vybočili z hranic své komfortní zóny.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Nástěnná dekorace Mauro Ferretti Sea, 114,5 x 62,5 cm

2499 Kč
DETAIL

Plážová osuška s potiskem HIP Vivant, 100 x 180 cm

759 Kč
DETAIL

Dětské bavlněné povlečení Good Morning Green Unicorn, 140 x 200 cm

989 Kč
DETAIL

Plážová osuška s potiskem Good Morning Sympathy, 100 x 180 cm

509 Kč
DETAIL

Nástěnná dekorace Mauro Ferretti Truck, 87,5 x 35,5 cm

1919 Kč
DETAIL

Plážová osuška s potiskem Good Morning Graffity, 150 x 75 cm

389 Kč
DETAIL