Odhalte 5 tajemství bytových designérů

Dobří interiéroví návrháři si nechávají za své služby pořádně zaplatit. Není to škoda, utrácet za jejich rady, pokud zařizování baví i vás? Vy své potřeby znáte nejlépe a budete mít jistotu, že se vám nábytek a doplňky trefí do vkusu. Dnes vám prozradíme 5 tajemství, jak bytoví designéři vybavují domy, byty i komerční prostory. Dělejte to jako oni!

1. Vědí, co je oblíbené

Správný návrhář interiérů pozorně naslouchá celému svému okolí, příbuzným, přátelům, kolegům, zákazníkům. Nepřetržitě si tvoří úsudek o tom, co je v oblasti bydlení trvale populární. Sleduje také nabídku kamenných i virtuálních obchodů, protože ví, že podnikatelé svůj sortiment přizpůsobují reálným prodejním číslům. Takže pokud se v nabídce stále objevují retro kousky, je jasné, že se skutečně osvědčily a budou s velkou pravděpodobností vyhovovat také vám. Prohlédněte si například báječné křesílko s atraktivním černobílým vzorem, které jako by vypadlo z prvorepublikové vily. Ve stejném tvaru můžete objevit i pohovku! Nábytek v tomto stylu doplňte třeba vzdušně působícím lehkým pracovním stolkem.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Některé druhy nábytku se stále vracejí do módy, protože jsou prostě chytře vymyšlené a ověřené generacemi spokojených uživatelů. Platí to pro vysoká křesla, poskytující pohodlné opření a zašití se před světem. Dřív se jim říkalo také ušáky. Zrovna tak neklesá popularita otočného a houpacího sedacího nábytku, vždyť kdo by nechtěl po náročném dni skvěle zarelaxovat…

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

2. Sledují trendy

Vždy po nějakou dobu je nějaký styl zařizování prostě a jednoduše in. Valí se ze všech magazínů, z televize, z obchodů. To je skvělá možnost, jak bezpracně načerpat ducha doby a zhlédnout opravdu fungující realizace interiérů. Pak si můžete z trendů vybrat to, co se vám líbí, ať už se jedná o rustikální zařízení, otisk Provence, nádherně čistý a komfortní skandinávský styl, těšící oko světlým dřevem, nebo třeba industriální doplňky s přiznaným kovovým povrchem.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Zároveň je ovšem nutné vědět, jak s trendy pracovat. Nelze je následovat slepě, ale z hitů vybírat věci se skutečnou užitnou hodnotou, které přes módnost nepostrádají jistou nadčasovost, a je u nich předpoklad, že v interiéru budou sloužit mnoho let, zatímco si zachovají i estetickou kvalitu.

3. Inspirují se všude možně

Vnímat, jak se dají různé interiéry různě zařídit, to chce mít oči opravdu otevřené. Ne ve všem je možné být úplně originální. Proč nevyužít motivy, které jsou všude kolem? Tak se můžete setkat třeba s přírodními ornamenty nebo se vzory s nádechem orientu či Afriky. Inspirace je všude kolem, v celém světě, v různých kulturách, u různě bohatých lidí. Vždyť lidstvo nějak bydlí už tisíce let, od jednoduchých přístřešků po dnešní mrakodrapy.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

4. Nebojí se extravagance

Pryč jsou doby nudného zařízení domova. Má-li se interiér podařit, mělo by v něm být něco osvěžujícího a odvážného. Něco, na čem je vidět, že se pod to podepsal člověk, nikoliv anonymní výroba nějaké továrny. Designéři chtějí, aby zboží plnilo svou funkci, ale zároveň nezapadlo mezi miliony stejných výrobků. Dobře je to vidět třeba na svítidlech, kde se můžeme setkat i s velmi originálními lampami.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

5. Vědí, že rozhodují i drobnosti a doplňky

Byla by zásadní chyba vybavit pokoj jen nábytkem a tím považovat zařízení za hotové. Výsledný dojem tvoří z velké části hlavně doplňky, jako bytový textil (polštáře, závěsy, deky a další), dekorace (obrazy, sošky, vázy), úložné boxy (krabice, poličky, pojízdná řešení). S nimi začíná funkčně vybavený interiér působit opravdu zabydleně a útulně. Současnou výhodu je možnost pořízení takového sortimentu online, takže už nemusíte pro krásné drobnosti nachodit množství kilometrů. Příjemný nákup!

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Jídelní stůl Ángel Cerdá Yakira, ø 130 cm

22599 Kč
DETAIL

Bílý nástěnný věšák z masivního borovicového dřeva Støraa Santana

2799 Kč
DETAIL

Šedé rozkládací křeslo Støraa Aladdin

8699 Kč
DETAIL

Černá koženková židle DAN-FORM Denmark Gaia

7999 Kč
DETAIL

Sada 3 konferenčních stolků Kare Design La Costa

8699 Kč
DETAIL

Bílá úložná truhla s šedohnědým víkem TemaHome Knight

2199 Kč
DETAIL