Studio edit! zrekonstruovali bistro na Nové radnici v Praze

Architekti z edit! si nově vzali do parády bistro na Nové radnici, které najdete v Praze na Mariánském náměstí (U Radnice 1, 110 00 Praha 1). Bistro bylo otevřeno na konci února a jeho renovace proběhla více než úspěšně. Studio edit! světlý prostor otevřely všem. Moderní interiér repsektuje kontext významné historické budovy a je vybaven kvalitním nábytkem výhradně od výrobců z Česka. Celá renovace zabrala šest měsíců, v bistru pracují lidé se zdravotním postižením.

Ve světlém interiéru nejde přehlédnout keramická mozaika, která lemuje výklenky pro výdej i pro sezení. Lemování je propsáno i do podlahy ze světlého terazza. Židle dodal známý český výrobce TON. Nepřehlédnutelné jsou stoly z bílého mramoru s litinovými podnožemi. Pult a lavice jsou z přírodního dubu.

„Pro návrh interiéru nového bistra jsme zvolili světlý, čistý a otevřený prostor, který je v souladu s kontextem významné budovy se svou historií. Důraz byl kladen na použité materiály přírodního charakteru s ohledem na využití tradičních techniloigí a ověřených postupů. Jemný ornament, který nenápadnělemuje zóny pro výdej a posezení odkazuje na precizní řemeslnou zručnost a pojetí interiéru celého bistra“ vysvětluje zakladatel studia edit! architekt Vítězslav Danda.

Otevírací doba bistra je pondělí až pátek a je přístupné široké veřejnosti. Zaměstnávat bude i lidi se zpravotním postižením a pomoci tak všechny integrovat do sociálního života, ze kterého jsou bohužel často a bezdůvodně vylučováni.

O studiu edit!

Zakladateli studia edit! jsou architekti Vítězslav Danda, Ivan Boroš a Juraj Calaj. Studio založili v roce 2011 po letech zkušeností získaných u nás i v zahraničí. Studio klade důraz na důkladnou analýzu zadání, která je vždy důležitou součástí samotného návrhu. Věnují se projektům různých rozměrů, od urbanistických konceptů až pro atypické mobiliáře. Nebojí se ani netradičních projektů, experimentů či mezioborové spolupráce. Mezi významné projekty patří realizace bytových domů pro Prahu a Berlín, interiér baru Cobra, kavárny Místo, restaurace La Bottega či jiných revitalizací veřejných prostranství v Praze 3.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Koberec Vitaus Patteo, 80 x 300 cm

659 Kč
DETAIL

Krémový koberec Vitaus Hali Gobekli, 50 x 80 cm

309 Kč
DETAIL

Černé ramínko s dřevěnými detaily Wenko Clara

139 Kč
DETAIL

Koberec Vitaus Walden, 80 x 300 cm

1179 Kč
DETAIL

Koberec Vitaus Griheno, 80 x 150 cm

569 Kč
DETAIL

Povlak na polštář Vitaus Russado Azul Dos, 43 x 43 cm

179 Kč
DETAIL