Tipy na vybavení domova pro zimu 2017

Biorytmy lidí minulosti byly více spjaté s přírodou. V zimě, době klidu od polních prací, se pobývalo doma. A zároveň nebylo zvykem ponocovat, svícení bylo pro mnoho chudých rodin luxusem. Dnes jsme navyklí pracovat stejně bez ohledu na roční období, přežíváme časové posuny, nerespektujeme tmu jako přirozený ukazatel doby spánku.

Přitom zima venku je stále přítomná. Musíme čelit nachlazením, teple se oblékat, neprostydnout, snášet změny teplot. Ptáte se, jak to souvisí se zařízením bytu nebo domu? Dnes se podíváme na designové interiérové zařízení, nábytek i doplňky, které z vašeho domova vykouzlí hřejivé místo, kam se schováte od okolní zimy.

Praktické botníky

A začněme od podlahy. V době dešťů a sněhu si z ulice často přineseme mokré špinavé boty. Pokud si pořídíte botník bez pevné podlážky, můžete pod ním okapané nadělení jedním tahem vytřít a je opět uklizeno. Pro čisté uložení sezónní obuvi se však více hodí botníky uzavřené. Dopřát si můžete i luxusní modely z ušlechtilých materiálů, které se vyznačují třeba bezhlučným otevíráním dvířek.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Designové osvětlení

Pokud z předsíně přejdeme do obytné části domova, dobrý pocit vykouzlí světelná pohoda. Před zimním slunovratem se stmívá již po čtvrté odpoledne, takže pro zachování psychického a fyzického zdraví, odehnání depresí, je nutné doma svítit. Pro odpočinek je nejlepší kombinovat více světelných zdrojů s měkkým teplým světlem. Přikupte lampu či dvě a hned uvidíte, jak to vaše bydlení zútulní. Nápaditý a současně nadčasový design svítidel v akci vás oslní.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Zdravé a pohodlné postele

Pokud už vás zimní chmury přepadnou, dopřejte si pořádnou dávku lenošení. Zdravý spánek je důležitý po celý rok, ale v nejchladnějším období pohodlné lůžko s hřejivými dekami oceníte na maximum. Ať už v posteli spíte, milujete se, čtete si, sledujete filmy nebo hřešíte jídlem, jistě se shodneme na tom, že není nad komfortní „pelíšek“. Ať už je menších rozměrů nebo připomíná letiště.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Bytový textil

Problémy s dekami a polštáři jsou dva. Nikdy jich není dost (to snadno vyřešíte nákupem zde) a je potřeba je často prát. Proto nabízíme atraktivní kusy z takových látek, u kterých bylo na budoucí údržbu myšleno už při šití. Výjimkou nejsou nežehlivé povlečení ani tkaniny ošetřené proti zašpinění a ulpění skvrn.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Vaření i stolování

Zahřát však všichni potřebujeme nejen na těle, ale i na duši. Zima je ideálním obdobím pro udržování dobrých rodinných a přátelských vztahů nad sklenkou a talířem něčeho chutného. Ať už v kuchyni trávíte čas rádi nebo z nutnosti, zkuste si jeden dlouhý podvečer vyhradit na společnou přípravu svátečnější teplé večeře. Uvidíte, jak vás to stmelí. Pro přípravu jídla i jeho vychutnání je v nabídce nepřeberné množství kvalitních produktů do kuchyně i jídelny.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Možná nemáte chuť investovat přímo do nového nábytku. I tak si můžete udělat s jídlem spojenou radost. Podívejte se na sortiment pomůcek do kuchyně, potřeb na vaření a pečení, nádherného servírovacího nádobí, čajových a kávových sad, nabídku nádob a náčiní pro milovníky vína, kuchyňského textilu, nádob pro uskladnění a přenos potravin, kuchyňského elektra, úklidového vybavení. Ve všech kategoriích vás překvapí nápaditost designérů. Mnohé pomůcky se hodí i jako dárek (sady nožů, retro váhy a další).

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Koupelna snů

Nepomohlo vám od zimy ani zachumlání se, ani dobré horké jídlo? Poslední záchranou je relaxační koupel. Zařízení koupelny musí splňovat jak vaše estetické nároky, tak být velmi praktické. Materiály by měly odolat trvale zvýšené vlhkosti.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Už víte, čím si uděláte radost? Nebo někomu něco pěkného darujete? Na skle vykouzlí mráz ledovou krajku a vy si v teplu a pohodě domova vychutnáte štěstí a pospolitost. Třeba tak, jak jsme psali v nedávném článku o dánském fenoménu hygge. Sledujte náš magazín o bydlení.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Antracitový kuličkový vlněný dětský podsedák Wooldot Ball Chair Pad, ⌀ 30 cm

509 Kč
DETAIL

Povlak na polštář Linen Couture Blue Spots, 45 x 45 cm

559 Kč
DETAIL

Modrý venkovní koberec Bougari Porto, ø 140 cm

1589 Kč
DETAIL

Bílá výplň do polštáře Little Nice Things, 45 x 45 cm

209 Kč
DETAIL

Povlečení na jednolůžko z ranforce bavlny Mijolnir Palmiye Black, 140 x 200 cm

859 Kč
DETAIL

Zahradní půlkruhový stůl ze dřeva eukalyptu ADDU Compton, 110 x 50 cm

2599 Kč
DETAIL