Vybíráme kvalitní koupelnový nábytek! Slaďte svou koupelnu do jednotného stylu

Předěláváte i vy svůj domov a toužíte mít každou jednu místnost sladěnou do jednotného stylu? Pokud ano tak zaručeně musíte brát ohled i na nejintimnější místnost ve vašem domově - koupelnu. Ano, i koupelna si zaslouží vaší pozornost, neboť vám odhodlaně slouží ve dne i v noci.

Každý člen rodiny ji pravidelně navštěvuje a častokrát i značným způsobem ovlivňuje jeho den. Trendem je integrovat koupelnu do obytného prostoru tak, aby vznikla jedna polyfunkční místnost. Přestože výsledek působí velice efektně, tak v běžném používání několikačlenné rodiny není zcela praktický. Ovšem pokud si zařídíme koupelnu podobně jako celý byt, získáme nadmíru přívětivou a komfortní místnost, ve které očistíme nejen tělo, ale i duši.

Default Image
Profile Image

Kvalitní koupelnový nábytek vám změní vzhled koupelny

Základem a dominantou je koupelnový nábytek, který dokáže v podstatné míře změnit celkový vzhled vaší koupelny. A nezáleží na rozměrech koupelny. Kvalitní koupelnový nábytek vynikne v menším i velkém prostoru.  Vhodným výběrem koupelnového nábytku ji můžete dokonale oživit. Trh nabízí širokou škálu barev, tvarů, velikostí a designů. Různorodostí barevného a designového provedení ji dokonale sladíte s vašimi kachličkami a dalšími koupelnovými doplňky. Na své si přijdou i milovníci moderního, klasického, starožitného nebo retro stylu. Jednoduše a stylově si dokážete sladit i koupelnu v oblíbeném rustikálním stylu. Právě v něm dominují propracované a zdobené linie skříněk a šuplíků. Stejně i milovníci moderna si mají z čeho vybírat, v hypermoderním stylu kralují jednoduché linie a převážně přírodní matriál. Kvalitní koupelnový nábytek se vyrábí z prvotřídního materiálu, který je schopen odolávat vyšší interiérové ​​teplotě a vyšší vlhkosti.

Kvalitní koupelnový nábytek - inspirace

Jak poznat kvalitní materiál a zpracování koupelnového nábytku?

Koupelnový nábytek musí denně odolávat vysoké vlhkosti. K jeho výrobě se používají různé materiály - laminátová dřevotříska, masivní dřevo, plast nebo sklo. Kvalitní koupelnový nábytek ručí za krásnou koupelnu na dlouhá léta. Proto si při koupi nábytku důkladně všímejte preciznost provedení, hrany a spoje. Měly by být perfektně ukončeny, aby se vlhkost a voda nedostaly dovnitř speciální ABS páskou, která je z plastu, oceli nebo hliníku. Kovové prvky musí být z kvalitního materiálu vhodně ošetřeného proti korozi. Nejlevnější je laminovaná dřevotříska s čelními plochami natřena lesklým lakem, dražší skříňky mají čela dýhované nebo z masivu. Nejdražší je celodřevěný nábytek z exotického dřeva (teak, zebrano, makassor, wenge), které ve vlhkém prostředí vydrží velmi dlouho. Nábytek z domácích dřevin jako je ořech, třešeň, javor, buk nebo dub se musí pravidelně natírat voděodolným lakem. Koupelnový nábytek 24 hodin denně čelí vlhkému prostředí. Proto výrobci nemohou použít k výrobě všechny materiály, které běžně využívají k výrobě bytového nábytku. Při výběru i kvalitního koupelnového nábytku se raději ptejte, jaký materiál byl použit, na povrchovou úpravu a údržbu.

Vybíráme nejlepší koupelnový nábytek

Jen do málokteré koupelny se vejde kompletní sestava, a tak uživatel může volit pouze některé kusy. Kterým dát přednost? Obecně platí, že je praktičtější nástěnné provedení, pod kterým se lépe udržuje pořádek. Vynechat byste rozhodně neměli skříňku pod umyvadlo a nad něj, ostatní kusy pak volíme podle prostorových možností. Nejodolnější vůči vysoké vlhkosti je proutěný nábytek. Koupelny zařízené tímto typem nábytku mají rustikální charakter a třeba je sladit i s obkladem a sanitární keramikou. Velmi praktické jsou zděné police obloženy obkladem nebo schované za dvířky z vhodného materiálu. Zděný nábytek má však jednu nevýhodu, není mobilní, nedá se přemisťovat. Proto je důležité množství a tvar úložných prostorů předem důkladně naplánovat. Sklo, hliník a nerezová ocel jsou materiály určené pro moderní koupelnu. Nerezové skříňky se kombinují se sklem nebo zrcadlem, čímž se opticky odlehčí interiér. Nevýhodou může být náročnější údržba povrchu a trochu "chladný" dojem.

Pro jaký koupelnový nábytek se rozhodnout? Vyšší investice se vyplatí a za kvalitu se platí.

Mnozí lidé si myslí, že dřevo do koupelny nepatří. Představte si palubu lodě. Z čeho je vyrobena? Ze dřeva. A právě dřeviny odolávající vlhkosti (např. teak) jsou ideální do tohoto prostoru. Patří však k finančně náročným, a tak je vybíráme tam, kde víme, že nábytek bude sloužit několik desítek let. Pokud vám připadá investice do tohoto materiálu zbytečná, ale i tak preferujete masivní dřevo, pak volte to, které je ošetřeno voděodolným lakem. Zvolit můžete i dýhy dřeva. I ty je však nutné povrchově chránit.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Sada 20 papírových ubrousků Rex London Monsters Of The World

109 Kč
DETAIL

Tmavě šedý koberec Universal Adra Azulo, 160 x 230 cm

2799 Kč
DETAIL

Šedý koberec Universal Norah Grey, 120 x 170 cm

2299 Kč
DETAIL

Vonný sáček z organzy s vůní cedru a bílé jedle Ego Dekor Organza Forest

119 Kč
DETAIL

Sada 50 košíčků na muffiny Rex London Vintage Apple

109 Kč
DETAIL

Šedý koberec Universal Izar Ornaments, 160 x 230 cm

4199 Kč
DETAIL