Vychutnejte si sklenku kvalitního vína

Obchody s nábytkem, doplňky a dekoracemi prodávají také potřeby do kuchyní a jídelen. Dnes se budeme věnovat ušlechtilé konzumaci vína. Ať v něm hledáte pravdu nebo vám prostě chutná a sedí k odpočinku, dopřejte si vybavení na úrovni, tedy atraktivní vinné sklenky, karafy, uzávěry, degustační sady, vinotéky, regály na víno…

Uložení vína

Historie pěstování vinné révy na lahodný alkoholický nápoj je stará několik tisíc let. Dnešní vyšlechtěné odrůdy jsou výsledkem péče mnoha generací. Moravské víno pěstovali už Keltové! Vinaři vědí, že součástí výborného výsledku jsou tři věci. Zaprvé technologický postup pěstování, náročný na klimatické podmínky i ochranu proti škůdcům. Zadruhé samotná výroba vína. A konečně zatřetí následné uložení. Pro zrání vína jsou využívány jak tradiční sudy, tak nádoby z moderních materiálů. Domácí uskladnění vinných lahví by mělo splňovat dva předpoklady. První je čistě estetický, kdy regál naplněný vínem vypadá v interiéru velmi dobře a je praktickou a milou dekorací. Policové díly s přihrádkami přizpůsobenými na rozměr klasické lahve vína působí skvěle v kuchyni, obýváku s kuchyňským koutem, jídelně, sklípku nebo spižírně. Vyjímá se v pracovně. Vlastně se dá s trochou nadsázky říct, že kdekoliv. Druhým předpokladem pro skladování vína je poloha lahví. Tradiční způsob uzavírání vína korkem si žádá uložení lahví naležato, aby korek nevyschnul a víno se nezkazilo. Právě proto je lepší investovat do speciálního vinného nábytku, aby byla zaručena optimální poloha. S teplotou si domácí nadšenci nemusejí až tak lámat hlavu, byť výhodnější než pokojová teplota je o něco nižší počet stupňů. Některé domácí vinotéky mají i vlastní chlazení.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Možná si říkáte, že regál na víno se vám vyplatí pouze v případě, že doma schraňujete větší množství lahví. Nicméně v prodeji jsou i menší poličky, třeba na šest lahví. Využijte je perfektně nejen pro skladování, ale také pro přenos více lahví vína na stůl najednou. Vaše hosty zaujmou praktičností a také svým nápaditým designem.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Karafy na víno

Mnohé odrůdy vína není vhodné nalévat přímo z lahve, ale měly by se na stole lehce ohřát, rozvonět, probudit. K tomu (a také ke snadnějšímu a stylovějšímu nalévání) slouží skleněné nádoby, karafy. Přímo jejich tvar zaručuje nejen pohledné stolování, ale právě ideální rozvinutí vlastností vína těsně před podáváním. Platí to pro všechna vína kromě šumivých, která by přeléváním přišla o svoje nádherné perlivé řetízkování. Karafy se prodávají v mnoha provedeních a velikostech. Jako nádherný dar se hodí luxusnější designové kousky, z broušeného skla nebo obyčejnějšího, ale originálně tvarovaného. Mnohé karafy disponují i nějakou formou lehkého uzavření, zátkou, aby víno na stole neztrácelo své aroma.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Sklenice na víno

Finální dojem ze servírování vína vytvářejí sklenky. Prodávají se kusově i po sadách. Zatímco někdo preferuje co nejjednodušší design čirého skla, narazit můžete také na velmi zdobné modely sklenic, různě zabarvené, gravírované, s tvarově rozmanitým řešením stopky i číše. Přestože svou roli hraje osobní vkus, obecně se dá říct, že sady sklenic představují nádherný dárek k výročím a životním událostem. Jsou dokonalou pozorností pro novomanžele u příležitosti svatby.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Vývrtky a další drobné potřeby

Pokud v online obchodě s bytovými potřebami nakupujete všechny vinné potřeby, byla by škoda vynechat drobnosti, bez kterých se při profesionálním podávání vína svým přátelům těžko obejdete. Prvním je kvalitní vývrtka, pro přesné a rychlé otevření lahve, bez poničení korku a pouze s přiměřenou námahou. Stejně tak si můžete koupit nalévadlo do hrdla lahve, kterým víno současně takzvaně osvěžíte, provzdušníte. Buďte milovníky vína, ušlechtilého nápoje znalců a gurmetů. Vybraná vína párujte i s výbornými pokrmy.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Jídelní stůl Ángel Cerdá Yakira, ø 130 cm

22599 Kč
DETAIL

Bílý nástěnný věšák z masivního borovicového dřeva Støraa Santana

2799 Kč
DETAIL

Šedé rozkládací křeslo Støraa Aladdin

8699 Kč
DETAIL

Černá koženková židle DAN-FORM Denmark Gaia

7999 Kč
DETAIL

Sada 3 konferenčních stolků Kare Design La Costa

8699 Kč
DETAIL

Bílá úložná truhla s šedohnědým víkem TemaHome Knight

2199 Kč
DETAIL