Zrcadlo s osvětlením nebo bez, pomůžeme vám s výběrem vhodného zrcadla do koupelny

Každý z nás si ideální koupelnu představí jinak. Jednomu postačí malá koupelna, jiný zas touží po prostorném místu vyzařující luxus. Rozvržení koupelny, výběr barev a designu – existuje nespočet možností jak si tuto místnost zařídit.

Ať jsou již vaše představy jakékoliv, všechny koupelny budou mít jednu věc společnou, zrcadlo. Zrcadla do koupelny patří stejně, jako do obýváku sedací souprava.

Co byste měli vědět při výběru zrcadla do koupelny

Zrcadlo v koupelně zásadně ovlivňuje funkčnost v místnosti a interiérový design. Zrcadla dokonale oživí každý prostor. Opticky ho zvětší a rozjasní, zvýší se celková atmosféra, zvýrazní samotný design, který vypadá mnohem lépe. Design opravdu dělá hodně a zrcadla mají na celkový dojem v místnosti přímo magický vliv. To vše je, ale výsledkem pečlivého plánování a strategického výběru. Potřeba správného výběru platí zejména, pokud jde o výběr velikosti samotného orámovaného zrcadla. Pokud umístíte velké zrcadlo do malé koupelny, vytváří nepříjemný, hranatý efekt. Stejně nehezky se bude vyjímat malé zrcadlo na velké prázdné stěně; i zde celkový dojem budí rozpaky.

Trh nabízí širokou škálu druhů a typů zrcadel

Na trhu je velké množství různých druhů a typů zrcadel určených právě do koupelny. Do malých koupelen se umísťují zrcadlové skříňky, kde oceníte i potřebný úložný prostor. Větší koupelny se mohou zpříjemnit velkými zrcadly, nejsou výjimkou celé zrcadlové stěny, což ohromně zatraktivňuje celý prostor.  Praktické je, pokud umístíte vedle velkého zrcadla i malé, přídavné výsuvné nebo stojací zrcátko, ideálně z jedné strany zvětšovací. Co se týče geometrických tvarů, opravdu je z čeho vybírat. K mání jsou obdélníkové, čtvercové, kruhové, eliptické, šestiúhelníkové a další i netypické tvary. A co nenabídne eshop s nábytkem, zvládnou soukromí výrobci zrcadel.

Vybrat zrcadlo do koupelny není jednoduchá záležitost

Zrcadlo je pro nás opravdu důležité. Zpravidla je to první věc, do které koukáme, když ráno vstaneme. A proto věnujte velkou pozornost velikosti zrcadla. Není nutné, aby bylo zrovna dominantou v místnosti, ale malé zrcadlo nám také dobře neposlouží. Odměříme prostor nad umyvadlem, kde bude pravdu vypovídající předmět viset, a zamíříme do obchodu.  V prodejně dejte pozor na jednu věc, tam se vám bude zdát zrcadlo větší, proto se nenechejte unést nízkou cenou nebo pěkným tvarem, ale držte se přísně naměřených rozměrů. Možnosti výběru jsou ohromné, takže si můžete vybrat přesně to, po čem vaše srdce touží.

Sjednocení stylu

Ujistěte se, že vaše koupelnové zrcadlo bude ladit se zbytkem vašeho koupelnového interiéru. Pak bude vaše koupelna působit svěže.  Nezarámované, zkosené, kruhové zrcadla se nejlépe hodí do moderních koupelen, volíme neutrální barvy nebo měděné a ocelové tóny. Dřevo a kov může zdobit zrcadlo, pokud ostatní prvky ve vaší koupelně jsou ze stejného materiálu.

Koupelnové zrcadlo ve stylu feng shui

Zrcadlům se vždy připisovaly jisté magické vlastnosti. Ve feng šuej jsou mocnými nástroji – dokážou odklánět i reflektovat, odrážet i posilovat. Všechny zrcadla by se měly udržovat v absolutní čistotě. Prasklé, poškozené, zašlé nebo začerněné mají silný, většinou nežádoucí účinek a měly by se vyměnit.  Ve feng šuej se používají dva druhy zrcadel – ploché a vypouklé. A pak se můžete zeptat: „Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?“

Zrcadla do koupelny – inspirace na závěr

Plánujete-li úplnou rekonstrukci nebo jen kosmetickou úpravu, máme pro vás dostatek nápadů a inspirace, jak nechat svou koupelnu zrcadlem prokouknout.

Zrcadla v páru

Tento styl si většinou spojíme s koupelnou se dvěmi umyvadly. Dvě zrcadla mohou nahradit jedno velké, které zajistí zrcadlení dvěma lidem současně. A navíc dodáte svému domovu punc stylu a luxusu.

Koupelnová zrcadla s netradičním rámem

Oblíbeným nápadem je zvolit si netradiční tvar rámu zrcadla. Jednoduchý a efektivní způsob, jak se vypořádat s libovolnou velikosti nebo stylem koupelny. Mnoho starobylých ornamentů nabízí zajímavé tvary a spletité vzory. Toto je perfektní způsob, jak přidat zrcadlo do vaší koupelny bez zbytečné změny dalších doplňků.

Kombinace více zrcadel

Shromážděte několik zrcadel, různých velikostí a stylů, ujistěte se, že se budou k sobě hodit a vzájemně se doplňovat. Snažte se je zavěsit všechny na jednu zeď, pokud tedy nechcete riskovat efekt zrcadlového bludiště.

Koupelnová zrcadla zavěšená na laně

Technicky vzato, většina zrcadel je zavěšena na zdi. Proč to tedy neudělat doslovně, pořídit si nějaké to lano, řetízek či vkusný kus drátu. Sežeňte si tlustá námořní lana, jste-li milovníkem moře nebo navštivte kovárnu a pořiďte si kovaný řetez. Pokud máte radši moderní styl, postačí nějaký apartní drát – jen se přesvědčte, že je vše pořádně pověšeno a zajistěno proti pádu.

Koupelnové zrcadlo s osvětlením

Obyčejné zrcadlo se může proměnit v okouzlující záležitost a to jednoduše tak, že se přidá podsvícení. Zrcadlo s vestavěnými světly můžete koupit jako komplet nebo si podsvícení přidáte vlastními silami k vašemu starému zrcadlu. Osvětlená zrcadla jsou ideální pro ženy, když příjde čas na jejich make-up a mohou tak vidět svou tvář do nejmenšího detailu. Podsvětlená zrcadla jsou ideální do koupelen s nedostatkem přirozeného světla. Jen se ujistěte, že umělé světlo bude přijatelně silné a zobrazí člověka v přirozených barvách.

Velké zrcadlo do koupelny

Nejenže velká zrcadla vypadají působivě, ale též přinesou do místnosti více světla. I při velkém zrcadle máte stále tu možnost odít ho do rámu. Záleží pak na stylu v jakém je vaše koupelna vyvedena a jak moc nóbl ji chcete mít. Minimalistickým prostorům pak nejlépe poslouží zrcadlo bez rámu.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Jídelní stůl Ángel Cerdá Yakira, ø 130 cm

22599 Kč
DETAIL

Bílý nástěnný věšák z masivního borovicového dřeva Støraa Santana

2799 Kč
DETAIL

Šedé rozkládací křeslo Støraa Aladdin

8699 Kč
DETAIL

Černá koženková židle DAN-FORM Denmark Gaia

7999 Kč
DETAIL

Sada 3 konferenčních stolků Kare Design La Costa

8699 Kč
DETAIL

Bílá úložná truhla s šedohnědým víkem TemaHome Knight

2199 Kč
DETAIL