Zrcadlo, zrcadla, kdo je na světě nejkrásnější?

Poznáváte větu ze Sněhurky? Jedněmi z předmětů denní potřeby, které dřív byly znakem luxusu a vzbuzovaly svou důmyslností úžas, jsou zrcadla. Dnes je vnímáme jako poměrně obyčejnou součást bydlení, ale to neznamená, že si nezasloužíte krásné kousky od nejlepších designérů. V nabídce jsou různorodá provedení a velikosti.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Něco málo z historie

Odraz skutečnosti na hladké lesklé ploše člověk objevil nejdříve v přírodě. Spatřil se ve vodní hladině a sledoval lom světla u různých minerálů. Do doby šesti tisíc let před naším letopočtem řadíme důkazy o člověkem leštěných deskách z obsidiánů, plnících funkci zrcadla. Za několik tisíc let poté přišel rozvoj zpracování kovů a s ním i odrazové desky bronzové a stříbrné. Nemůžeme však hovořit o dnešní kvalitě a ostrosti obrazu.

Zrcadlo podobné dnešním typům vynalezli pravděpodobně Římané. Na desku skla nanesli tenkou vrstvou cínu. Ve středověku byla receptura vylepšena. Za mistry zrcadláře byli považováni Benátčané, kteří přidáním rtuti dosáhli menší teploty zpracování a tím snadnější výroby. Vzhledem k jedovatosti rtuti však ještě nemůžeme hovořit o ideálním postupu.

Experimenty se stříbrem a hliníkem, stejně jako dodatečné nátěry pro ochranu odrazné vrstvy, přišly přibližně dvě stě roků nazpět. Moderní producenti umí i nanášení supertenkých vrstev ve vakuu, zejména pro vědecká a průmyslová použití. Speciální účel mají polopropustná zrcadla. Dnes se podíváme na současnou nabídku běžných zrcadel do interiéru.

Stojací zrcadla

Zrcadlové solitéry, určené k samostatnému umístění, plní nejen odraznou funkci, ale jsou výraznou ozdobou každého pokoje. Jejich výška zaručuje možnost přehlédnout například celý outfit od hlavy až k patě. Některé modely mají nastavitelný sklon, což zvyšuje univerzálnost jejich umístění. Často objevíte také úložný prostor například v podobě šuplíku v podstavci.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Nástěnná zrcadla

Pravděpodobně nejširší je sortiment nástěnných zrcadel. Nejenže se vyrábějí v různých velkostech od drobných až po masivní, ale ještě pestřejší je designové provedení. Od bez rámových až po modely s velmi výrazným, téměř extravagantním zarámováním. Snadno najdete zrcadla pasující do nepřezdobeného skandinávského stylu, ale i zámecky a dekadentně zdobné modely. Některá nástěnná zrcadla disponují praktickou odkládací poličkou, takže přímo u zrcadla můžete položit různé drobnosti.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Šatní skříně

Protože i na menší zrcadlo potřebujete prostor, kam jej pověsit, výrobci nábytku přišli s praktickým řešením, spořícím místo na zdi. Zrcadlo umístili přímo na nábytek, u kterého to má největší smysl. Jsou jím šatní skříně, takže na jednom místě můžete oblečení skladovat i zkoušet. Koupit můžete jak šatní skříně, co mají zrcadlo uvnitř, tak modely se zrcadlem na dvířkách. Ty navíc dokážou opticky zvětšit prostor úzké ložnice nebo šatny. Se správným nasvícením bude dojem dokonalý.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Koupelnové skříňky

Podobně jsou navrženy koupelnové skříňky. Za zrcadlem se nachází praktický úložný prostor na kosmetiku a další potřeby. Super výhodná je trojkombinace skříňky, zrcadla a osvětlení, takže nákupem jednoho solitéru můžete vyřešit vše, co je v koupelně potřeba. Včetně plochy na pověstné milostné vzkazy rtěnkou po vášnivé noci.

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

Kosmetická zrcátka

Opakem velkých stojacích a nástěnných zrcadel jsou drobná příruční zrcátka se stojánkem, takzvaně kosmetická. Neslouží však jen pro nanášení make-upu, snadno přenosné zrcadlo má v domácnosti širší použití. Tradiční jsou kulaté modely, otočné ve vodorovné i svislé ose. Už víte, jaké zrcadlo si do svého interiéru vyberete? Je to doplněk, který vám bude příjemně sloužit mnoho let. Jen pozor, ať se nerozbije, to prý přináší smůlu…

Detail produktu

Detail produktu

Detail produktu

12dílná sada nádobí Sabichi Day to Day
Sabichi 509 Kč

Detail produktu

12dílná sada nádobí z porceláná Sabichi Acapulco
Sabichi 919 Kč

Detail produktu

12dílná sada steakových příborů Bergner Masterpro
Bergner 659Kč

Detail produktu

12dílný set nádobí CILIANA
CILIANA 649 Kč

Detail produktu

12dílný set Tokyo Design Studio Esspresso
Tokyo Desing Studio 1519 Kč

Detail produktu

12-ti dílná sada tyrkysových příborů v dřevěném balení Jean Dubost
Jean Dubost 3069 Kč

Detail produktu »

13dílný krájecí set Bergner Nature
Bergner 1229 Kč

Detail produktu

15dílný kávový set Duo Gift Casette
Dufo Gigt 1349 Kč

Detail produktu

15dílný kávový set z bílého porcelánu Duo Gift
Duo Gigt 1669 Kč

Detail produktu

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Sada 20 papírových ubrousků Rex London Monsters Of The World

109 Kč
DETAIL

Tmavě šedý koberec Universal Adra Azulo, 160 x 230 cm

2799 Kč
DETAIL

Šedý koberec Universal Norah Grey, 120 x 170 cm

2299 Kč
DETAIL

Vonný sáček z organzy s vůní cedru a bílé jedle Ego Dekor Organza Forest

119 Kč
DETAIL

Sada 50 košíčků na muffiny Rex London Vintage Apple

109 Kč
DETAIL

Šedý koberec Universal Izar Ornaments, 160 x 230 cm

4199 Kč
DETAIL