Zařizujete svůj domov? Chcete si udělat radost nějakým opravdu pěkným interiérovým kouskem? Pak se vám možná budou hodit tipy, jaké styly, dezény, vzory a barvy jsou takříkajíc právě in. Nemusíte se však bát, že by šlo o přechodnou módu. Designéři dnes dbají na to, aby trendy v sobě nepostrádaly jistou nadčasovost a dělaly vám potěšení po mnoho příštích let.

Kouzelné mandaly

Všimli jste si v obchodě antistresových omalovánek pro dospělé? Asi to byl jen přechodný hit. Ale mnohé z nich zobrazovaly uklidňující mandaly. A jejich půvab rozhodně nepomine. Samotné slovo mandala znamená v sanskrtu kolo či oblouk, ale dnes, od dob Junga, je jím většinou myšlen velmi estetický kruhový obrazec, podle mnohých nabitý magickou silou příjemného působení na člověka a jeho mysl. Podobné dekorativní ornamentální grafiky se objevily už v paleolitu, takže nás provázejí skutečně velmi dlouho. Mají v sobě hlubokou symboliku. Pusťte je k vám domů třeba na následujících doplňcích.

Přírodní materiály

Velkou samostatnou zmínku musíme věnovat přírodě. Ta je svou nádhernou mnohotvárností nekonečným zdrojem inspirace pro všechny návrháře, ať vytvářejí cokoliv. Platí to samozřejmě také pro vybavení bytu. První skupinou jsou výrobky inspirované neživou přírodou. Opracovaný kámen, surové dřevo, to vše do interiéru vnáší nekašírovanou krásu a rustikální nebo i moderní dojem. Vyberete si?

Rostlinné ornamenty

Pokud si potrpíte na velmi dekorativní vzory, není větší jistoty než zdobnost rostlinami inspirovaných dezénů. Některé jsou hodně výrazné a barevné, jiné decentní, tlumené, nekřiklavé. Některé váš překvapí svou ornamentální stylizovaností, jiné neuvěřitelnou věrností vůči kvetoucí předloze. Udělejte si doma vlastní malou botanickou zahradu a rozmazlete se motivy z flóry.

Design se zvířecími motivy

Stejně bohatou, ne-li ještě širší, nabídku objevíme ve světě fauny. Ne nadarmo jsou zvířecí motivy stále se vracející klasikou. A u vzorů to nezůstává! Mnohé předměty mají dokonce přímo tvar daného mazlíčka nebo exotického tvora.

Barvy do interiéru

Působením barev se zabývá mnoho oborů. Možná vás překvapí, že asociace k jednotlivým barvám jsou různé v různých kulturách. Například mnohé asijské národy vnímají jako smuteční barvu bílou, ne černou. Nemusíte však být odborníky na podobné záležitosti, stačí vám trocha citu a znalost toho, jaké barvy se vám líbí.

Velmi kořeněně, horce, aktivně a temperamentně působí v domě či bytě červené kousky. Jsou módní, protože i jeden barevný solitér dokáže místnost překvapivě oživit. Z červené můžete navíc snadno uhnout k různým oranžovým a zlatavým teplým tónům, pokud je na vás rudá příliš odvážná. Velmi decentně působí vínová.

Opačný dojem vyvolávají modrá barva a některé odstíny zelené. Harmonizují, uklidňují, tlumí. Hodí se pro ložnici, ale třeba i pracovnu. Výjimečný dojem vyvoláte metalickou modrou, kde je příjemný pocit z barvy doprovázen zážitkem z vysokého lesku povrchu. Stejně atraktivní je namodralé sklo, působící jako zmrzlá ledová hlubina, plná lesklého půvabu.

Dnešní doba v barvách přeje i konzervativnějšímu vkusu. Mnozí designéři vyznávají názor, že většina zařízení by měla mít velmi tlumené a jemné barvy, často až nezajímavé, aby o to víc vynikly tvary a hlavně osobní předměty obyvatel domova. Takže pokud máte rádi odstíny šedé, béžové, rákosové, nažloutlé apod., rozhlédněte se po zboží ve všech kategoriích.

Nyní již víte, jaké trendy panují ve vizuální podobě interiérového zařízení. Od zajímavých motivů, přes vzory, jemné i křiklavé, až po stejně širokou škálu barevnosti. Můžete si tak vybrat přesně podle svého naturelu a potřeb. Nakupujte zařízení do domácnosti pohodlně online.