Futuristický dům zasazený do skalního útesu vám vyrazí dech

casa brutale

Dva řečtí architekti přijali výzvu postavit dům ve skalním útesu nad Egejským mořem. Jejich unikátní projekt oslovil tolik lidí, že se dostali i na hlavní titulky známých designérských magazínů. Koncept domu ve skalním útesu navrhli designéři z Open Platform for Architecture (OPA), kteří svým dílem všem vyrazili dech.

Spoustu lidí přitahuje myšlenka bydlet na okraji civilizace, daleko od rušných ulic a měst s výhledem pouze na hvězdy a moře. Architekti tuto myšlenku proměnili v realitu.

casa brutale cliff house dum v utesu 8

Casa Brutale, jak se tento dům nazývá je zcela zapuštěn do skály. Optický vliv stavby na ráz krajiny je minimální a dá se říct, že přehlédnutelný. Z prosvětleného interiéru domu je pak krásný výhled na Egejské moře. Dle autorů se jedná o brutalizmus, což je moderní architektonický styl, který byl populární v letech 1954 – 1970. Styl vznikl ve Francii, ze slova (beton) brut.

Tento styl je zaujal natolik, že se rozhodli jej použít ve specifické zakázce pro svého klienta, který si chtěl postavit vilu nad mořem vytesanou do skalního útesu. To co se jim podařilo ohromilo celý svět.

V konceptu bylo navrhnout dům tak, aby byl zasazen do divoké řecké krajiny, které dominuje moře a nebe. Casa Brutale je postaven z betonu, skla a dřeva. Přístup do domu je realizovaný výtahem nebo po bočním schodišti.

Interiér vytváří hru světel a stínů

Skleněná fasáda s výhledem na moře a prosklené dno střešního bazénu spolu uvnitř vytváří hru světel a stínů. Na první pohled se zdá, jako byste byli uvnitř akvária.

6 interior post

Soužití člověka s přírodou

“Casa Brutale redefinuje harmonické soužití člověka s přírodou v poetické poctě čistému Brutalizmu” říkají autoři projektu. Podzemní stavba těží z dokonalého statického mechanizmu s tepelnou izolací od okolního terénu a chlazením pomocí bazénu.

0 teaser post
4 epic staircase post
2 front view day post
8 facade to aegean post
12 master bedroom post
7 the swimmer post
2 front view post
casa brutale cliff house dum v utesu 1
Svěklý vyhledávač nábyku FURNI, na kterém najdete veškerý nábytek z internetových obchodů - vše na jednom místě! Pokud hledáte nábytek a příslušenství pro vaše útulnější bydlení, už nemusíte. Sledujeme všechny slevy v e-shopech a proto budete jako první vědět, kde mají levný nábytek nebo jinou výhodnou akci.Vyberte si z nabídky moderního, praktického a stylového nábytku. Změňte byt nebo dům na opravdový domov, útulný a vkusně zařízený, ve kterém se budete cítit skvěle vy i vaši hosté. Vybavte všechny místnosti nábytkem s elegantními tvary a atraktivními dekory. Usnadněte si úklid díky různorodým úložným prostorům, skříním, komodám, knihovnám, regálům, policím. I levný nábytek vám bude sloužit mnoho let, dražší kusy podtrhnou vaši osobitost. Pořiďte si novou sedací soupravu, obývací stěnu nebo televizní stolek. Uvolněte se v ložnici na komfortní posteli, roštu a matraci. Potěšte rodinu novým dětským nábytkem včetně kompletních pokojíčků a barevných postelí. Objevte trendy v kuchyňském a jídelním nábytku, skříňkách, stolech a židlích, stejně jako ve vybavení koupelny. Samozřejmě si můžete prohlédnout i kancelářský nábytek, psací a počítačové stoly, pracovní křesla. Nechybí zde ani zahradní nábytek.
Vybírejte z nabídky
83686
produktů
444
ověřených dodavatelů
12
zapojených e-shopů
Top akce a slevy na vybrané zboží
doprava zdarma na označené produkty
© Copyright 2016 - 2021 - 
FURNI