Málokterá dekorace působí v bytě, domě, kanceláři nebo i komerčním prostoru tak příjemně a svěže jako květiny. Je prokázáno, že rostliny uklidňují zrak a mají významný vliv na psychickou pohodu obyvatel interiéru. Nezanedbatelný je také vliv zdravotní, kdy je díky květinám v interiéru také lepší vzduch.

Zelená krása se navíc hodí do všech místností. Vlhkomilným rostlinám se bude báječně dařit i v koupelně, tmavý kout zas může vyhovovat květinám, které nesnášejí příliš světla a slunce. Naopak přímo na sluníčko můžete dát pouštní flóru. Sukulenty jsou na žár a málo zálivky zvyklé. Rostlina, o kterou je základně pečováno a je umístěna v dobrém objemu země, vám může dělat radost i několik desetiletí! Mnohé květiny dosáhnou za ty roky úctyhodných rozměrů a stejně mohutné velikosti listů.

Jaká je nabídka obchodů s nábytkem a bytovými doplňky pro milovníky zeleně? Velmi bohatá. Sahá od nábytku, tedy květinových stolků, polic, regálů, úložných prostor na zahradnické potřeby (konvičky, hnojiva apod.), až po čistě dekorační produkty, jako jsou okrasné květníky, obaly a další sortiment.

Pokojové květiny

Dáváte-li přednost pěstování pokojových květin, jste v podstatě neomezeni jejich umístěním. Květináč s pěkným obalem bude slušet každému nábytku, nejen tomu speciálnímu na květiny. Jen dejte pozor na praktičnost. Při zalévání se často stane, že trocha vody přeteče, takže je vhodné rostliny pěstovat na otíratelných površích, které vlhkost neponičí. Extra tip: Květináče můžete také podložit designovými prostíráními a uvedené situaci tak zabránit.

Rostliny na balkón nebo terasu

Venkovní květinové stolky jsou většinou z kovu, aby odolaly počasí. Hitem posledních sezón jsou nádoby na bylinky, které můžete mít přímo za oknem a dochutit i ozdobit tak své pokrmy kdykoliv čerstvým zeleným potěšením.

Pokud máte rozměrnější terasu nebo pozemek, kombinujte květinovou výzdobu rovnou se zahradním nábytkem, ať vše ladí a vytváří harmonickou oázu zeleně. V prodeji jsou celé sady (typicky stůl a dvě křesla), tak samostatné kusy. V letních vedrech nebo při drobné přeháňce oceníte slunečník.

Drobnosti a vtipné dárky

Designéři se nejvíce vyřádili na bohatém sortimentu drobností pro péči o květiny. Pořiďte sobě nebo dětem třeba roztomilé konvičky. Děti si mohou péčí o rostlinu ověřit, že se zvládnou o něco pravidelně starat, než jim pořídíte vytoužené zvířátko. Drobnosti k zahradnické zálibě jsou navíc vděčným neutrálním dárkem, kdy příliš nevstupujete do soukromí druhého a můžete mu udělat radost tím, že myslíte na výzdobu jeho domova. Nová rostlinka nebo alespoň její motiv se obvykle dává i po stěhování, jako vítaná pozornost k brzkému zabydlení nového domova.

Umělé květiny

Netroufáte si na pečování o živé květiny? Nedokážete jim zajistit vhodné podmínky? Ani tak nemusíte na krásu listů a květů v interiéru rezignovat. Dříve se umělé květiny vyráběly hlavně z levných plastů a nevypadaly moc dobře. Byly zkrátka strašně umělé. Jenže dnes jsou kvalitní napodobeniny vyráběny z jemných látek a vyvedeny do nejmenších detailů, včetně odstínů okvětních plátků a tvarování pestíků. Umělou květinu tak již na první pohled nemusíte vůbec rozeznat od pravé a vše prozradí až dotyk. Výhoda umělých květin je jasná, naprostá bezúdržbovost. Zaprášenou dekoraci můžete jednou za čas omýt nebo oprat.

Rostlinné motivy

Nepřesvědčili jsme vás, že květiny mají v interiéru místo? Buď jako živoucí prvek z přírody, nebo alespoň věrná napodobenina? Dejte šanci rostlinným motivům. Ty jsou používány už tisíce let. Trendy jsou jak věrné ilustrace skutečných květin, tak velmi stylizované a moderní rostlinné vzory. Květiny si domů můžete pořídit také v naší široké nabídce obrazů a reprodukcí.