Malý světlý byt o velikosti 39 čtverečních
Hodnocení

Malý, ale přitom světlý byt, který je skvělou ukázkou práce s prostorem a využijí vkusných dekorací a kontrastních barev. Byt se nachází v samém srdci kulturního a ekonomického centra Švédska, ve Stockholmu. Z architektonického hlediska je nejzajímavějším místem Stockholmu nejstarší část města Gamla Stan.

Byt o velikosti pouhých 39 metrů čtverečních zvětšují bílé stěny, které bývají v malých bytech hojně využívány. Je známo, že bílé stěny v bytě prostor zvětšují. Díky tomu může i malý byt vypadat skvěle a útulně. Pokud tedy máte menší byt a nevíte, na jakou barvu jej vymalovat, vsaďte na bílou.

Do bytu byl vhodně zvolený i bílý kuchyňský nábytek, díky tomu kuchyně zapadá do obývacího prostoru. Pro jídelní stůl a knihovnu byla zvolena barva hnědého dřeva, díky čemuž bylo dosaženo elegantního kontrastu s bílým pozadím.

Jednoduché provedení a vkusné zvolení dřevěných doplňků s bílou stěnou proměnilo malý byteček v působivé a útulné místo k bydlení. Chytře promyšlený barevný koncept  je základem zdařile pojatého menšího interiéru. Líbí se vám tento malý byt? Budeme rádi, pokud vás bude článek inspirovat.