Neuvěřitelné proměny lahví ve vázy a další bytové dekorace

Napadlo vás někdy, že si můžete z prázdných lahví od vína udělat vázy? Prázdné lahve se mohou po menší úpravě snadno proměnit v zajímavé interiérové doplňky a bytové dekorace. Přitom prázdné láhve byste jinak vyhodili, proto si můžete takovou dekoraci vytvořit prakticky za pár korun. Stačí dobrý nápad, trošku inspirace a kreativní bytové a dekorace si můžete vyrobit sami.

Vlastnoruční tvorbu dekorací z lahví můžete zužitkovat i při mimořádných událostech jako svatbách, oslavách či svátcích. Svatební dekorace z lahví vyjdou velmi levně a přitom vypadají opravdu skvěle. Inspirujte se v naší galerii.

Láhev ovázaná provázkem

Režný provázek jako povrchová úprava láhve, pár květin a poutko s cedulkou mohou být jiskrou, která vytvoří atmosféru jedinečnosti. Jednoduchý design ve venkovském stylu i snadná výroba. To je to, co můžeme od tohoto nápadu čekat.

Lahve se slunečnicemi

Trojice vinných lahví uprostřed vrbového věnce společně s květy vytváří zajímavou kompozici. Tip! Láhve ve dvojicích či v sériích po více kusech působí vždy líp než láhev samotná.

Zahradní květináč z lahví

Ideální pro oslavy je série několika láhví, kdy každá z nich je originálně ozdobena již zmíněným režným motouzem. Zapojte svou fantazii a vytvořte si svou vlastní kolekci. Je pro Vás přírodní barva provázku nudná? Není nic jednoduššího než každou láhev zbarvit tak, aby odpovídala druhu události a sedla Vašemu oku.

Svícen z lahví od vína

Další jednoduchou bytovou dekorací, kterou si můžete sami vytvořit, je kryt lucerny. Stačí odřezat dno láhve, posadit svíci na podložku z dlaždice, zapálit svíčku a přikrýt. Hrdlo láhve pak musí zůstat otevřené, aby mohl teplý vzduch cirkulovat.

Svícen z lahví

Jste-li romantický typ, můžete si vytvořit svícny z hrdel vinných či pivních láhví. Zde máte další z vynalézavých nápadů jak oživit stůl. Nařežte si vrchní části lahví v různých velikostech a ty pak spolu kombinujte a spojujte různými způsoby.

Květináč z láhve od vína

Váza s povrchem školní tabule. Jediná věc, co je třeba udělat - nastříkat vinné láhve černou barvou na tabule. Pak už jen dozdobíte květinou a křídou napíšete například číslo stolu. Jednoduché, krásné a praktické.

Dekorativní svícen z lahví

Černá "tabulová" barva je velmi univerzální a může být použita mnoha různými způsoby. Abychom nemuseli barvit celou láhev, stačí si připravit jen šablonu ve tvaru srdce na které se napíše číslo stolu a podobně.

Květináč z lahví naležato

S trochou umu a trpělivosti můžete vytvořit také ohromující skleněnou mini-zahrádku. Láhev je třeba uříznout podélně a velmi opatrně. Výběr rostlin a sukulentů je pak už jen na Vás!

Motivační květináč od vína

Láhve sloužící jako tabule můžeme použit nejenom pro označení stolů. Rozhodnete-li se popsat celou láhev, jen směle do toho! Napište třeba vzkaz a přidejte veselý obrázek.

Stylový květináč z lahve naležato

Je Vaše mini-zahrádka nestabilní a cestuje po stole? Zajistěte ji korkovými klínky.

Skvělý dárek - květináč z lahví

Dalším skvělým nápadem je natřít láhve různými barvami. Použijte barevné nátěry v barvách konané party či svatby, ozdobte láhve krajkami, jutou či jinými textiliemi. Určitě doma nějaké zbylé kousky najdete.

Svatební dekorace - květináč z lahve od vína

Občas to dokonce není ani o vzhledu láhve, ale o tom co je v ní. Zde je krásný příklad podzimní vázy s úžasnými barvami.

Lahve od vína nabarvené na bílo jako květináč

Pokud zbarvíte láhev na bílo, zvýrazníte tím její tvar a dodáte ji nepřehlédnutelný vzhled. Je to také způsob, jak zajistit zvýšenou pozornost kytici vystavené v láhvi.

Lahve od vína zabalené v pytli

Pokud nechcete strávit veškerý čas nad vymýšlením designu pro každou jednotlivou láhev, "oblečte" každou z nich do jutového pytle. Láhev do něj zabalte a zavažte na mašli. Můžete je i vybavit etiketami, které lze libovolně popsat křídou.

Dekorace na lahvi

Zde máme jeden z méně obvyklých způsobů dekorování. Květiny a vše ostatní, co se obvykle vyskytuje uvnitř vázy, je nyní komponováno okolo jejího hrdla. Tímto způsobem můžete ozdobit i láhve plné.

Levné svatební dekorace

Další zajímavý způsob, jak chytře použít láhev vína, je vytvořit z ní stojan pro menu. Nabídku občerstvení vytiskněte na list papíru, přilepte jej k láhvi nebo přivažte provázkem.

Lahve jako stojan pro svíce

Hrdla láhví mají ideální rozměry pro uchycení svíček, což z nich dělá ideální svícny. Pokud se rozhodujete pro prostou výzdobu a nejste extra vybíraví, pak jsou vinné láhve k tomuto účelu ideální. V kombinaci s mechovým lůžkem bude tato dekorace vypadat úžasně.

Květináč z lahví

Uvažujete-li pouze nad čistými láhvemi bez štítků, etiket či barvení, mějte na paměti, že lépe vyniknou v páru nebo v sadě po třech.

Květináč z lahví s vodou

Další skvělý nápad pro podzimní akce! Pomalujte láhve výraznými barvami, zejména odstíny oranžové, červené a žluté. Vytvořte si vlastní design, který doplníte opadaným listím, dýní či jinými doplňkovými dekoracemi.

Dekorace listopad

Čeká Vás venkovní večírek či zahradní party? Obstarejte si pár lahví, opatřte je provázky, do každé z nic vložte růži a přivažte na plot či na zdi.

Závěsné květináče z lahví

Černé "tabulové" láhve nejsou atraktivní jen kvůli slušivému povrchu, ale též z důvodu své univerzálnosti. Tato povrchová úprava dává neskutečně mnoho prostoru pro Vaši fantazii - vezměte křídy a blýskněte se originálním designem!

Nabarvené lahve z části ovázané provázkem

Kombinujte všechny zmíněné dekorační techniky. Nabarvěte láhev Vaší oblíbenou barvou, přidejte etiketu nebo zvýrazněte tvary pomocí režného provázku.

Vánoční dekorace z lahví od vína

Zde je skvělý nápad, zejména pro zimní svatby a oslavy. Na láhev naneste základní barvu, nechte uschnout, pak naneste lepidlo a láhev vyválejte v hrubé soli. Ozdobené láhve vypadají jako zapadané sněhem.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Povlak na polštář Minimalist Cushion Covers Centana, 45 x 45 cm

199 Kč
DETAIL

Koberec Vitaus Vulga, 80 x 120 cm

269 Kč
DETAIL

Koberec Vitaus Consuela, 120 x 180 cm

1059 Kč
DETAIL

Venkovní světelný party LED řetěz s motivy žárovek Best Season Big Circus, 20 světýlek

579 Kč
DETAIL

Povlak na polštář Minimalist Cushion Covers Certa, 45 x 45 cm

199 Kč
DETAIL

Šedobéžový koberec Vitaus Becky, 50 x 80 cm

219 Kč
DETAIL