Napadlo vás někdy, že si můžete z prázdných lahví od vína udělat vázy? Prázdné lahve se mohou po menší úpravě snadno proměnit v zajímavé interiérové doplňky a bytové dekorace. Přitom prázdné láhve byste jinak vyhodili, proto si můžete takovou dekoraci vytvořit prakticky za pár korun. Stačí dobrý nápad, trošku inspirace a kreativní bytové a dekorace si můžete vyrobit sami.

Vlastnoruční tvorbu dekorací z lahví můžete zužitkovat i při mimořádných událostech jako svatbách, oslavách či svátcích. Svatební dekorace z lahví vyjdou velmi levně a přitom vypadají opravdu skvěle. Inspirujte se v naší galerii.

lahev ovazana provazkem

Láhev ovázaná provázkem

Režný provázek jako povrchová úprava láhve, pár květin a poutko s cedulkou mohou být jiskrou, která vytvoří atmosféru jedinečnosti. Jednoduchý design ve venkovském stylu i snadná výroba. To je to, co můžeme od tohoto nápadu čekat.

lahve se slunecnicemi

Lahve se slunečnicemi

Trojice vinných lahví uprostřed vrbového věnce společně s květy vytváří zajímavou kompozici. Tip! Láhve ve dvojicích či v sériích po více kusech působí vždy líp než láhev samotná.

zahradni kvetinac z lahvi

Zahradní květináč z lahví

Ideální pro oslavy je série několika láhví, kdy každá z nich je originálně ozdobena již zmíněným režným motouzem. Zapojte svou fantazii a vytvořte si svou vlastní kolekci. Je pro Vás přírodní barva provázku nudná? Není nic jednoduššího než každou láhev zbarvit tak, aby odpovídala druhu události a sedla Vašemu oku.

svicen z lahvi od vina

Svícen z lahví od vína

Další jednoduchou bytovou dekorací, kterou si můžete sami vytvořit, je kryt lucerny. Stačí odřezat dno láhve, posadit svíci na podložku z dlaždice, zapálit svíčku a přikrýt. Hrdlo láhve pak musí zůstat otevřené, aby mohl teplý vzduch cirkulovat.

svicen z lahvi

Svícen z lahví

Jste-li romantický typ, můžete si vytvořit svícny z hrdel vinných či pivních láhví. Zde máte další z vynalézavých nápadů jak oživit stůl. Nařežte si vrchní části lahví v různých velikostech a ty pak spolu kombinujte a spojujte různými způsoby.

kvetinac z lahve od vina

Květináč z láhve od vína

Váza s povrchem školní tabule. Jediná věc, co je třeba udělat – nastříkat vinné láhve černou barvou na tabule. Pak už jen dozdobíte květinou a křídou napíšete například číslo stolu. Jednoduché, krásné a praktické.

dekorativni svicen z lahvi

Dekorativní svícen z lahví

Černá “tabulová” barva je velmi univerzální a může být použita mnoha různými způsoby. Abychom nemuseli barvit celou láhev, stačí si připravit jen šablonu ve tvaru srdce na které se napíše číslo stolu a podobně.

kvetinac z lahvi nalezato

Květináč z lahví naležato

S trochou umu a trpělivosti můžete vytvořit také ohromující skleněnou mini-zahrádku. Láhev je třeba uříznout podélně a velmi opatrně. Výběr rostlin a sukulentů je pak už jen na Vás!

motivacni kvetinac od vina

Motivační květináč od vína

Láhve sloužící jako tabule můžeme použit nejenom pro označení stolů. Rozhodnete-li se popsat celou láhev, jen směle do toho! Napište třeba vzkaz a přidejte veselý obrázek.

stylovy kvetinac z lahve nalezato

Stylový květináč z lahve naležato

Je Vaše mini-zahrádka nestabilní a cestuje po stole? Zajistěte ji korkovými klínky.

skvely darek kvetinac z lahvi

Skvělý dárek – květináč z lahví

Dalším skvělým nápadem je natřít láhve různými barvami. Použijte barevné nátěry v barvách konané party či svatby, ozdobte láhve krajkami, jutou či jinými textiliemi. Určitě doma nějaké zbylé kousky najdete.

svatebni dekorace kvetinac z lahve od vina

Svatební dekorace květináč z lahve od vína


Občas to dokonce není ani o vzhledu láhve, ale o tom co je v ní. Zde je krásný příklad podzimní vázy s úžasnými barvami.

lahve od vina nabarvene na bilo jako kvetinac

Lahve od vína nabarvené na bílo jako květináč

Pokud zbarvíte láhev na bílo, zvýrazníte tím její tvar a dodáte ji nepřehlédnutelný vzhled. Je to také způsob, jak zajistit zvýšenou pozornost kytici vystavené v láhvi.

lahve od vina zabalene v pytli

Lahve od vína zabalené v pytli

Pokud nechcete strávit veškerý čas nad vymýšlením designu pro každou jednotlivou láhev, “oblečte” každou z nich do jutového pytle. Láhev do něj zabalte a zavažte na mašli. Můžete je i vybavit etiketami, které lze libovolně popsat křídou.

dekorace na lahvi

Dekorace na láhvi

Zde máme jeden z méně obvyklých způsobů dekorování. Květiny a vše ostatní, co se obvykle vyskytuje uvnitř vázy, je nyní komponováno okolo jejího hrdla. Tímto způsobem můžete ozdobit i láhve plné.

levne svatebni dekorace

Levné svatební dekorace

Další zajímavý způsob, jak chytře použít láhev vína, je vytvořit z ní stojan pro menu. Nabídku občerstvení vytiskněte na list papíru, přilepte jej k láhvi nebo přivažte provázkem.

lahve jako stojan pro svice

Lahve jako stojan pro svíce

Hrdla láhví mají ideální rozměry pro uchycení svíček, což z nich dělá ideální svícny. Pokud se rozhodujete pro prostou výzdobu a nejste extra vybíraví, pak jsou vinné láhve k tomuto účelu ideální. V kombinaci s mechovým lůžkem bude tato dekorace vypadat úžasně.

kvetinac z lahvi

Květináč z lahví

Uvažujete-li pouze nad čistými láhvemi bez štítků, etiket či barvení, mějte na paměti, že lépe vyniknou v páru nebo v sadě po třech.

kvetinac z lahvi s vodou

Květináč z lahví s vodou

Další skvělý nápad pro podzimní akce! Pomalujte láhve výraznými barvami, zejména odstíny oranžové, červené a žluté. Vytvořte si vlastní design, který doplníte opadaným listím, dýní či jinými doplňkovými dekoracemi.

dekorace listopad

Dekorace listopad

Čeká Vás venkovní večírek či zahradní party? Obstarejte si pár lahví, opatřte je provázky, do každé z nic vložte růži a přivažte na plot či na zdi.

zavesne kvetinace z lahvi

Závěsné květináče z lahví

Černé “tabulové” láhve nejsou atraktivní jen kvůli slušivému povrchu, ale též z důvodu své univerzálnosti. Tato povrchová úprava dává neskutečně mnoho prostoru pro Vaši fantazii – vezměte křídy a blýskněte se originálním designem!

nabarvene lahve z casti ovazane provazkem

Nabarvené láhve z části ovázané provázkem

Kombinujte všechny zmíněné dekorační techniky. Nabarvěte láhev Vaší oblíbenou barvou, přidejte etiketu nebo zvýrazněte tvary pomocí režného provázku.

vanocni dekorace z lahvi od vina

Vánoční dekorace z lahví od vína

Zde je skvělý nápad, zejména pro zimní svatby a oslavy. Na láhev naneste základní barvu, nechte uschnout, pak naneste lepidlo a láhev vyválejte v hrubé soli. Ozdobené láhve vypadají jako zapadané sněhem.